Microsoft chce rozwinąć wyszukiwarkę Bing, aby stała się realną konkurencją dla Google

microsoft logo

Google i wyszukiwarka, którą stworzyła ta firma, to na chwilę obecną bezkonkurencyjny produkt w świecie internetu. Daleko w tyle pozostają podobne rozwiązania, w tym Bing od Microsoftu. Niebawem ma się to zmienić.

Aplikacja wielozadaniowa

Microsoft stworzył wyszukiwarkę Bing lata temu, ale wyraźnie widać, że w pewnym momencie przyjęto do wiadomości, że z Google po prostu nie da się obecnie konkurować. Dlatego też Bing szybko spadł w rankingach najpopularniejszych wyszukiwarek. Po latach Microsoft przypomniał sobie o tym i rozpoczyna kolejną próbę walki o dominację. Tym razem jednak, podejście do tematu ma być zupełnie inne, co ma być główną zaletą całego pomysłu. W jaki sposób Microsoft chce pokonać Google? Nie skupiając się wyłącznie na samej wyszukiwarce, ale tworząc zupełnie nową aplikację, która opierać się będzie na Bingu. W efekcie dostaniemy do użytkowania apkę, która ma być zdolna do przeprowadzania wielu zadań.

bing
Bing

Wschodni pomysł

Nowy projekt oparty na Bingu ma oferować wszechstronne zastosowanie, nie ograniczając się wyłącznie do opcji wyszukiwarki. Microsoft planuje stworzenie aplikacji, która będzie wielozadaniowa, dając możliwość operowania płatnościami mobilnymi, komunikacją (wideo i mailową), a także dostępem do informacji. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się na wschodzie, chociażby w Chinach, ale w świecie zachodnim wciąż nie przekonano się do podobnych pomysłów. Dlatego też Microsoft chce kuć żelazo, póki gorące i być pierwszą firmą z zachodu, która skutecznie wprowadzi taki rodzaj aplikacji na rynek.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!