Google Pixel 5A oficjalnie! Względem 4A zmiany są kosmetyczne

pixel 5a

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Google pracuje nad nowym Pixelem 5A. Natomiast nie mieliśmy pojęcia czego dokładnie się spodziewać. Z jednej strony już gigant zapowiedział produkcję własnych chipsetów, z drugiej strony Pixel 5A to tylko średniak. No i w końcu wiemy jaki jest nowy, budżetowy smartfon i od poprzednika… prawie niczym się nie różni.

Google Pixel 5A 5G już jest!

Z zaskoczenia Google właśnie zaprezentował nowego budżetowca kryjącego się pod nazwą Pixel 5A. Od swojego poprzednika – Pixela 4A – różni się pewnymi detalami. Przede wszystkim mamy tutaj ciut większy ekran o przekątnej 6,34 cala wykonany w technologii OLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz i rozdzielczością Full HD+.

pixel 5a

Smartfon działa w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który wspierany jest przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przewidziano 128 GB pamięci wbudowanej. Z tyłu znajdziemy zestaw dwóch aparatów, gdzie główny to 12,2 MP, a szerokokątny ma 16 MP. Co ciekawe, producent zrezygnował z laserowego autofocusa. Selfie zrobimy za pomocą frontowej kamery 8 MP umieszczonej w dziurce w ekranie. Wracając do tyłu smartfona, tam też mamy czytnik linii papilarnych. Całość zasilana jest przez ogromne ogniwo 4680 mAh z obsługą szybkiego ładowania zaledwie 18 W. Oczywiście na pokładzie mamy czystego Androida 11 z obiecanymi szybkimi aktualizacjami – nawet przez 3 lata. Konstrukcja jest wodoodporna, co potwierdza certyfikat IP67.

pixel 5a

A ile kosztuje Pixel 5A? Tutaj miłe zaskoczenie, bowiem Google postanowił nieco zejść z ceny i smartfon będzie kosztować 449 USD (czyli około 1750 złotych). Pixel 4A na premierę był o 50 dolarów droższy. Telefon będzie dostępny do kupienia już 26 sierpnia na terenie USA i Japonii. Niestety, nic nie wiadomo na temat wejścia urządzenia na inne rynki. Przypuszczam, że nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Źródło: TechDroider

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!