Seria Google Pixel 9 zaskakująco wcześnie – Nowe Pixele już w sierpniu!

Zapowiedź premiery urządzeń linii Google Pixel 9

Dziś (25.06.2024) chwilę po godzinie 19 na polskim profilu Google pojawił się poniżej widoczny film. Podpis pod filmem “AI… spotka się z IX na Made by Google. Przygotuj się na magię! ✨” jasno sugeruje, że nowe urządzenia z linii Google Pixel 9 dostarczą nam wiele nowości opartych o sztuczną inteligencję… Co w tych czasach nikogo nie powinno dziwić.

Końcówka filmu ukazuje datę zapisaną cyframi rzymskimi – XIII·VIII·MMXXIV – Co w zapisie cyframi arabskimi oznacza 13.08.2024. Tylko dlaczego zastosowano cyfry rzymskie? Czyżby Google nagle zmieniło nazewnictwo swoich flagowców? Byłoby to dość dziwnym i niepotrzebnym zagraniem, które raczej wprowadziłoby więcej zamieszania niż przyciągnęło uwagi.

Na filmie widzimy również delikatnie oświetlony fragment obudowy znanej z przecieków Pixela 9. Około godziny 22 naszego czasu CEST (prawie) ten sam film pojawił się na oficjalnym profilu Made By Google na YouTube. Tam jednak odwrócono dzień z miesiącem, aby zapis pasował do amerykańskiego stylu zapisu dat.

AI… meet IX at Made by Google

Czego się spodziewamy?

Krążą plotki o 3 modelach – Pixel 9, Pixel 9 Pro oraz Pixel 9 Pro XL. Ponadto jest szansa na kolejny model Folda. Nie mamy pewności czy nazywał się będzie Pixel Fold 2, czy Pixel 9 Fold, ani czy w ogóle zostanie pokazany razem z innymi. W kwietniu do sieci trafiły wycieknięte zdjęcia jednego z nadchodzących urządzeń, a później to samo źródło udostępniło wyniki benchmarków. Poza smartfonami jest jest szansa, że pojawi się więcej urządzeń. Może jakiś nowy model słuchawek serii Pixel Buds, a może nowy model Pixel Watcha. Wszystko okaże się za niecałe 2 miesiące.

Sam czekam niecierpliwie, bo mam w planach wymienić swojego OnePlusa 7T Pro McLaren Edition na nadchodzącego Pixela z dopiskiem Pro. Znaczna większość flagowych Pixeli miała swoje premiery w październiku, ale wygląda na to, że Google dowiezie nowe sprzęty nieco szybciej!

Źródło: Facebook (Google Polska)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!