Google zaczyna zwracać pieniądze. Sprawdźcie swoje konta!

Google Stadia
Stadia Controller

Zgodnie z poprzednimi ustaleniami, Google faktycznie zaczyna oddawać pieniądze za kupione gry w usłudze Google Stadia. Pojawił się oficjalny komunikat.

Spodziewajcie się przelewu od Google

Użytkownicy Google Stadia zaczęli dostawać wiadomości wyjaśniające jak ma działać zwrot kosztów za zakupione gry. Dla przypomnienia, Google przyznało, że usługa Stadia zostanie zamknięta i w ramach zadośćuczynienia gracze dostaną zwroty za zakupione gry, dodatki i opłaty za subskrypcje (z wyjątkiem subskrypcji Stadia Pro). Proces oddawania pieniędzy już się zaczął i potrwa maksymalnie do 18 stycznia 2023. Warto też dodać, że środki zostaną zwrócone na pierwotną formę zakupu.

Cyberpunk 2077

Treść maila bez informacji dotyczących danych osobistych znajduje się poniżej.

Cześć,

w ramach wyłączania platformy Stadia rozpoczynamy dziś przetwarzanie zwrotów środków, o czym wspominaliśmy w naszym powiadomieniu z 29 września. W tej wiadomości chcielibyśmy wyjaśnić, czego możesz spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Jak będzie wyglądał zwrot środków ze sklepu Stadia?

Spróbujemy automatycznie zwrócić środki za każdą transakcję na formę płatności użytą do zakupu. Jeśli zwrot środków się nie powiedzie, otrzymasz e-maila z linkiem do wybrania innej formy płatności, na którą zwrócimy środki. W przypadku graczy Stadia, którzy usunęli swoje konto Google, nadal będziemy próbować automatycznie zwrócić środki za transakcję na pierwotną formę płatności.

Kiedy otrzymam zwrot środków?

Rozpoczęliśmy zwracanie środków, a Stadia będzie próbować automatycznie zwrócić środki za wszystkie gry, dodatki i opłaty za subskrypcje (z wyjątkiem subskrypcji Stadia Pro) zakupione w sklepie Stadia.

Przeprowadzenie kolejnych transakcji trochę potrwa, dlatego prosimy o cierpliwość. Zaznaczamy, że kontakt z obsługą klienta w tym okresie nie przyspieszy realizacji zwrotu. Nadal zakładamy, że większość zwrotów zrealizujemy do 18 stycznia 2023 r.

Kiedy otrzymam zwrot środków za sprzęt zakupiony w Google Store?

Obecnie pracujemy nad tym i nadal przewidujemy, że większość zwrotów zrealizujemy do 18 stycznia 2023 r.

Co zrobić, jeśli nie widzę przysługujących mi zwrotów?

Wszystkie transakcje wymagające Twojej uwagi możesz wyświetlić, otwierając stronę pay.google.com i klikając ikonę dzwonka w nagłówku. Kliknij każdą transakcję na liście i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać nową formę płatności i uzyskać zwrot środków. Jeśli dotarł do Ciebie e-mail z informacją, że zwrot został zrealizowany, ale wskazana forma płatności nie jest już aktywna i nie pojawił się dodatkowy e-mail od Google zawierający kolejne kroki, skontaktuj się z bankiem lub wystawcą karty kredytowej, aby omówić kwestię otrzymania środków.

Źródło: Google Stadia

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!