GoPro Hero 8 oficjalnie! Co potrafi nowa wersja tej kamery sportowej?

GoPro Hero 8

GoPro to chyba najpopularniejsza marka produkująca kamery sportowe. Myślę, że każdy choć trochę interesujący się technologią kojarzy je. Właśnie na rynku zadebiutowała nowa wersja tego sprzętu, GoPro Hero 8!

Rozszerzaj możliwości GoPro Hero 8 dzięki modułom!

Chyba największą zmianą jest wprowadzenie możliwości montowania różnych modułów. Dzięki temu będziemy w stanie dostosowywać sprzęt do naszych wymagań. Mamy możliwość dodania trzech modułów: Media Mod, czyli mikrofon oraz port HDMI, Display Mod – ekran dający podgląd obrazu z przodu, przydatny dla osób, które nagrywają vlogi oraz Light Mod, który pomoże nam doświetlić to, co znajduje się w kadrze.

GoPro Hero 8

Myślę, że to z pewnością przekona wiele osób do jej zakupu. Dzięki temu sprawdzi się świetnie nie tylko do nagrywania zjazdu ze stromej góry na desce snowboard’owej czy innego sportu ekstremalnego. Teraz vlogerzy będą w stanie nią rejestrować materiały w lepszej jakości, zarówno pod kątem wizualnym, jak i audio.

Warto przeczytać: Motorola One Macro na horyzoncie. Co wiemy na jej temat?

Oczywiście, nie jest to jedyna zmiana. Jeśli chodzi o zmiany wizualne, możemy dostrzec to, iż nie potrzebujemy żadnego akcesorium do umożliwienia zamontowania np. uchwytu. Od teraz wystarczy wysunąć ten element z dolnej części obudowy i gotowe.GoPro Hero 8 mocowanie

Zmieniło się też parę rzeczy w kwestii oprogramowania tej kamery sportowej. Pierwszą z nich jest cyfrowa “zmiana obiektywu”. Co producent ma przez to na myśli? Możemy przełączać się między nagrywaniem w trybie ultraszerokiego kąta, szerokiego kąta, bez zniekształceń (liniowy) oraz z lekkim przybliżeniem. Myślę, że ta funkcja zostanie z pewnością doceniona wśród użytkowników.

cyfrowa zmiana obiektywu GoPro Hero 8

Kolejną zmianą jest wprowadzenie HyperSmooth 2.0. Dzięki tej technologi, obraz jest naprawdę świetnie stabilizowany. Jestem ciekaw tego, jak sprawdziłaby się ta kamera jako wideorejestrator na polskich drogach… Funkcja ta współpracuje z każdym trybem rozdzielczości czy liczby klatek.

Znajdziemy tu również coś takiego jak TimeWarp 2.0, funkcję automatycznie dostosowującą prędkość nagrywania. Możemy też jednak sterować tym ręcznie rzecz jasna.

GoPro Hero 8 wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix z HDR, zaś wideo może być rejestrowane maksymalnie w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s. Mamy możliwość też transmitowania na żywo w rozdzielczości FullHD, a nawet sterowania kamerą przy użyciu głosu. Na stronie producenta pojawiła się ona w preorderze na stronie producenta za 429.99 euro, co daje jakieś 1884.39 zł. W polskim autoryzowanym sklepie GoPro jest ona za 1899 zł, również w preorderze. W gratisie dodawana jest karta pamięci o pojemności 32 GB marki SanDisk.

Planujecie zakup tej kamery? Może macie któryś z poprzednich modeli? Jesteście z niego zadowoleni?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!