GoPro Max oficjalnie zaprezentowane. Fani filmów sferycznych będą oczarowani!

GoPro Max oficjalnie zaprezentowane. Fani filmów sferycznych będą oczarowani!

Wczoraj firma GoPro postanowiła zaprezentować światu swoje nowości. Hero 8 oraz akcesoria do tej kamery to jednak nie wszystko. Amerykański gigant pokazał nam także GoPro Max czyli sprzęt stworzony z myślą o nagrywaniu filmów w 360 stopniach. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

GoPro Max

Kamera ta ma być sprzętem dla naprawdę najbardziej wymagających użytkowników. Sam producent reklamuje ją jako trzy urządzenia w jednym. Z powodu wykorzystania dwóch obiektywów GoPro Max może oczywiście nagrywać filmy w 360 stopniach, ale to nie jedyna funkcjonalność. Kamera może też być wykorzystywana jako jednoobiektywowy sprzęt o super stabilizacji oraz jako urządzenie do vlogowania za sprawą wbudowanego wyświetlacza oraz mikrofonu kierunkowego o wysokiej jakości dźwięku. Niezależnie od tego jak będziemy korzystać z GoPro Max powinniśmy otrzymać niesamowicie stabilny obraz. Wszystko dzięki technologii Max HyperSmooth.

GoPro Max oficjalnie zaprezentowane. Fani filmów sferycznych będą oczarowani!

Nie zabrakło także rozwiązania Max SuperView, które ma zapewnić użytkownikowi najszersze pola widzenia w historii kamer GoPro. Co więcej obróbka materiału ma być niezwykle prosta i odbywać się przy pomocy dedykowanej aplikacji stworzonej przez producenta. Dodatkowo wycinanie pojedynczych klatek czy krótkich filmów z jednego obiektywu ma być dziecinnie proste. Sama kamera może zostać zanurzona na głębokość pięciu metrów i powinna być odporna na upadki z mniejszej wysokości. Nie zabrakło także sterowania głosem pozwalającego na zarządzanie praktycznie wszystkimi funkcjami bez dotykania urządzenia. Kamera może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 5,6K przy 30 klatkach na sekundę.

GoPro Max oficjalnie zaprezentowane. Fani filmów sferycznych będą oczarowani!

Zobacz także: GoPro Hero 8 oficjalnie! Co potrafi nowa wersja tej kamery sportowej?

GoPro Max tak naprawdę już jest dostępna w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta. Jeśli zdecydujecie się na zakup już teraz otrzymacie całkowicie za darmo kartę pamięci SanDisk Extreme 64 GB. Co z ceną? Ta w Europie wyniesie 529,99 euro czyli około 2320 zł. Tanio bez wątpienia nie jest, ale GoPro Max to sprzęt, który może podbić serca naprawdę wielu użytkowników.

Co myślicie o nowych kamerach GoPro? Który sprzęt bardziej przypadł wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!