ROOTgames: nasze ulubione gry na Playstation Portable PSP

psp

Playstation Portable to kultowa konsola przenośna, która nawet dzisiaj może dać bardzo dużo zabawy. Dlatego też postanowiłem przygotować zestawienie moich ulubionych gier, które zapadły mi w pamięć i najbardziej kojarzą mi się właśnie z PSP. Spoiler alert: na liście znajdują się tytuły, których możecie się nie spodziewać!

FLatOut: Head On

Gdybym miał wymienić grę, która jest idealna do odstresowania, to byłaby to FlaOut: Head On! W rzeczywistości jest to port gry FlatOut 2 znanej z chociażby komputerów PC, jednak – w odróżnieniu od pierwowzoru – ma nieco gorszą grafikę. Na szczęście reszta elementów pozostała bez zmian!

flatout
okładka FlatOut: Head On

Nie bez powodu wspomniałem o wersji na PC, bowiem to właśnie w nią grałem pierwszy raz, jednak kiedy dowiedziałem się, że istnieje port na PSP, to czym prędzej się w niego wyposażyłem. Muszę przyznać, że FlatOut: Head On daje tyle samo, a nawet więcej zabawy niż pierwowzór. Dlaczego? Gra jest idealnym narzędziem do odstresowania, a PSP to konsola, którą zawsze możemy mieć przy sobie i w razie potrzeby wyjąć i w coś pograć.

ROOTgames: nasze ulubione gry na Playstation Portable PSP
(fot. gamedile.pl)

FlatOut: Head On to gra, w której wcielamy się w kierowcę samochodu. Tytuł oferuje ogromny wybór aut (z kilku klas), tras i rodzajów wydarzeń (moje ulubione to derby). Trzeba oczywiście wspomnieć o tym, że tryb kariery jest całkiem długi, grafika – jak na PSP – świetna, a soundtrack zapada w pamięć na długie lata. No i nie można zapomnieć o trybie sieciowym!

Warto przeczytać: USB-C w PSP? A czemu nie?! Oto najciekawsze modyfikacje konsoli

Fieldrunners (minis)

Jest to gra z kategorii Tower Defense, które są dosyć popularne na smartfonach. Warto jednak zaznaczyć, że istniały one dużo wcześniej, a Fieldrunners to zdecydowanie jedna z najlepszych.

Fieldrunners
Fieldrunners (fot. pocketgamer.pl)

Podobnie jak w innych tytułach tego typu, w grze chodzi o to aby nie pozwolić przeciwnikowi przejść od jednej strony mapy do drugiej. W odróżnieniu jednak do nowoczesnych gier na smartfonach, ścieżkę wroga projektujemy sami oraz nie mamy tutaj mikropłatności. Gra jest całkiem prosta ale bardzo przyjemna i daje dużo zabawy.

Juiced 2 Hot Import Nights

Długo zastanawiałem się, którą “typową” grę wyścigową tutaj umieścić i pod uwagę brałem Need for Speed Carbon Own the City i właśnie Juiced 2. Pomimo tego, że z soundtrackiem Carbona nie rozstałem się do dzisiaj, to zdecydowałem się na opisanie Juiced.

Juiced 2: Hot Import Nights!
okładka Juiced 2: Hot Import Nights

Podobnie jak w przypadku FlatOut, tak i tutaj pierwszy raz do czynienia z serią miałem na PC. Dlatego też jak dowiedziałem się, że istnieje wersja gry na PSP to zdecydowałem się na zakup. Muszę przyznać, że było warto!

Juiced
(fot. xTimelessGaming na Youtube)

Gra oferuje lepszy model jazdy niż Need For Speed (przynajmniej według mnie), lista samochodów jest bardzo długa, a i soundtrack nie zawodzi. Ponadto możliwości tuningu aut są całkiem spore. Tytuł nie jest również tak monotonny, jak to ma miejsce w przypadku innych ściganek.

Warto zobaczyć: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Tekken 6 oraz Tekken 5

Seria Tekken jest mocno powiązana z Sony Playstation i również na PSP możemy w nią pograć. Postanowiłem tutaj umieścić Tekken 5 oraz 6, bowiem obydwie gry są bardzo do siebie podobne i dają podobną dawkę emocji.

tekken
Tekken 6 (fot. Charada Brazil na Youtube

Tekken to gra z kategorii bijatyk, w której wybieramy postać i walczymy przeciwko innym. Wcielić możemy się w wielu różnych mistrzów sztuk walki (nie tylko w ludzi), a każda z nich oferuje kompletnie innych zestaw kombinacji uderzeń. Po dosyć długich godzinach rozrywki moimi ulubionymi postaciami są Emilie “Lili” de Rochefort, Eddy Gordo, Christie Monteiro oraz Ling Xiaoyu.

Rachet & Clank: Size Matters

Rachet & Clank to kolejna popularna seria gier na konsole Sony. Pierwszy raz miałem z nią kontakt gdzieś około 12 lat temu, kiedy to chwilę pograłem w nią na Playstation 2 u mojego kolegi. Drugi raz zagrałem w Rachet & Clank już na Playstation 4 ale ponownie był to kilkudziesięciominutowy romans. Pierwsze moje poważne zetknięcie z Rachet & Clank miało miejsce właśnie na PSP. To też odróżnia tę grę od pozostałych na tej liście, w które grałem już dawno temu, a tę natomiast dopiero co poznaję. To jednak nie oznacza, że nie może mi się podobać.

 Rachet & Clank: Size Matters
okładka Rachet & Clank: Size Matters

Rachet & Clank: Size Matters to gra, w której wcielamy się w wiewiórkę przedstawiciela rasy Lombax o imieniu Ratchet, a pomaga nam robot nazwany Clank. Jest to w rzeczywistości piąta część tejże serii, w której poznajemy sekrety miniaturowej rasy Technomitów oraz pokonujemy Imperatora Otto. Gra jest zabawna, ma przyjemny soundtrack, ciekawą oprawę graficzną oraz potrafi wciągnąć gracza na długie godziny.

ratchet
(fot. gamedile.pl)

Warto przeczytać: Tak szybko? Playstation Portable (PSP) ma już 15 lat!

I to koniec listy moich ulubionych gier na Playstation Portable. Co prawda, ogromną liczbę z nich nie wymieniłem (może to pretekst do stworzenia drugiej listy?), ale myślę, że wyżej opisana piątka zaskoczy nawet największego fana PSP.

Czy to koniec serii ROOTgames? Nie! Już za kilka dni kolega z redakcji Remek podzieli się z Wami swoją listą ulubionych gier, ale na Playstation Vita!

A jakie gry Wam kojarzą się z PSP? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!