Znamy cenę GTA: The Trilogy – Definitive Edition. Tanio nie będzie…

Nowe gta san andreas
Nowe GTA: San Andreas (fot. Rockstar Games)

GTA: The Trilogy to od dawna głośny temat. Poza oficjalną zapowiedzią, wiele informacji stało pod znakiem zapytania. Teraz jednak Rockstar Games zdecydowało się na publikację ważnych danych. Poznaliśmy cenę trylogii, jak i datę jej publikacji.

GTA: The Trilogy – Definitive Edition – cena, data premiery

Z okazji 20-lecia wydania GTA III, Rockstar Games ma wydać specjalną paczkę, która zawiera trzy tytuły z tamtego okresu: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City i Grand Theft Auto San Andreas. Wszystkie te gry są niezwykle dobre, kultowe, ale też całkiem do siebie podobne.

Trylogia zostanie wydana na przeróżne platformy – nie tylko na PC, ale również konsole next-gen, a także smartfony i Nintendo Switch. Warto też dodać, że wszystkie trzy gry będą dostępne w polskich wersjach językowych. Ale co z ceną? Ta została ustalona na aż 269 złotych. To naprawdę sporo. Kupienie tych gier oddzielnie i to w wersjach pudełkowych powinno być mniejszym wydatkiem. Datę premiery ustalono na 11 listopada.

GTA III
Nowe GTA III (fot. Rockstar Games)

Skąd taka cena? Głównie chodzi o usprawnienia graficzne, w tym lepsze oświetlenie, dalsze odległości rysowania oraz sterowanie przeniesione z najnowszego GTA V. Gry powinny być o wiele bardziej zaawansowane technologicznie, a przy tym działać znacznie lepiej. Warto dodać, że jeszcze GTA: San Andreas miało scenariusze napisane w oparciu o liczbę klatek na sekundę. To sprawiało, że jeśli mieliśmy dużo FPS-ów, to niektóre misje były nie do wykonania.

Poniższy trailer pokazuje jakie zmiany dokonano. Według mnie zapłata 269 złotych jest w jakimś stopniu uzasadniona (choć mogłoby to być te 199 PLN).

Warto dodać, że GTA: San Andreas – The Definitive Edition będzie dostępne za darmo w ramach subskrypcji Xbox Game Pass już w dniu premiery. Podobnie będzie w przypadku subskrybentów PlayStation Now, jednak tutaj będzie to Grand Theft Auto III – The Definitive Edition i pojawi się 7 grudnia.

Wymagania sprzętowe trylogii GTA

Biorąc pod uwagę podniesienie zaawansowania technologii, gry mają wyższe wymagania niż ich pierwotne odpowiedni. Nadal jednak mamy do czynienia z nie aż takim zapotrzebowaniem na zasoby, przy czym gracze z układami zintegrowanymi mogą mieć niemałe problemy z uruchomieniem.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition wymagania
Wymagania sprzętowe

Źródło: Rockstar Games

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!