Hama świętuje 100-lecie marki!

(fot. Hama)
(fot. Hama)

Markę Hama zapewne znacie, ponieważ jest obecna w Polsce od dawna i oferuje wiele produkty z wielu kategorii produktowych. Jak się okazuje, właśnie świętuje swoje 100. urodziny!

Hama ma 100 lat!

Markę Hama zapewne znacie. Producent jest aktywny w Polsce od dawna i szczególnie popularne wydają się być takie jego produkty, jak akcesoria komputerowe, kable czy ładowarki. Ciekawostką jest jednak fakt, że marka istnieje już 100 lat.

(fot. Hama)
(fot. Hama)

Powstała w 1923 pod nazwą Hamaphot KG i założycielem został Martin Hanke, który produkował drobne akcesoria fotograficzne. Nazwę skrócono w 1993 roku do “Hama” i marka koncentruje się na Europie, ale masz też swoje oddziały chociażby w Chinach. Jest też obecna w Polsce, a lokalna filia powstała w 2000 roku, w Poznaniu, jednak następnie przeniosła się do pobliskiego Robakowa, gdzie zbudowano centrum logistyczno-biurowe o powierzchni 9000 m2.

(fot. Hama)
(fot. Hama)

Tak jak zostało wspomniane, marka świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji przygotowano specjalną konferencję w Warszawie, gdzie podzielono się wieloma informacjami. Producent pochwalił się sporą rozpoznawalnością marki, a także chęcią rozwoju w stronę ekologii. Firma chce również skupić się na akcesoriach do smartfonów, urządzeniach Smart Home czy fotografii. Zwrócono uwagę na produkcję ładowarek GaN, etui kompatybilnych z MagSafe czy przewodów USB-C z obsługą dużych mocy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!