Oficjalnie: smartfony Honor będą miały Usługi Google!

Honor

Jak dobrze wiadomo, Honor jeszcze do niedawna był submarką Huawei, ale pod koniec zeszłego roku firma odłączyła się od swojej matki i przeszła w inne ręce. Już od jakiegoś czasu domyślaliśmy się, że nowe smartfony będą oferowały Usługi Google. Teraz natomiast zostało to potwierdzone!

Honor to marka mocno poszkodowana przez sankcje nałożone na Huawei. Warto przypomnieć, że nałożone na Huawei amerykańskie restrykcje obejmowały także zintegrowaną z nim submarkę Honor. Jak już wspomniałem, w listopadzie 2020 roku Huawei zdecydowało się sprzedać markę konsorcjum o nazwie Shenzhen Zhixin New Information Technology. Co ciekawe, w jego skład wchodzi 30 podmiotów, które zajmowały się dotychczas dystrybucją urządzeń marki Honor na rynku Chińskim. Honor może rozwijać się teraz samodzielnie, a bycie firmą niezależną od Huawei niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim firma może handlować z amerykańskimi podmiotami, w tym także z Google.

Smartfony Honor będą oferowały aplikacje Google

Pomimo plotek i przypuszczeń, nadal do tej pory nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia, które jednoznacznie określiłoby, czy faktycznie smartfony Honor będą kompatybilne z Google Mobile Services. Na szczęście niemiecki oddział producenta potwierdził, że telefony z serii Honor 50 będą miały dostęp do aplikacji Google.

Honor
(fot. XDA-Developers)

Co ciekawe, pracownicy Honora potwierdzenie udostępnili za pomocą Twittera. Teraz natomiast tweet ten nie jest dostępny. Możliwe, że producent będzie chciał się tą informacją podzielić w nieco głośniejszy sposób niż za pomocą mediów społecznościowych.

Póki co, nie wiemy zbyt wiele na temat smartfonów Honor 50, które mają zadebiutować w Europie. Możemy się jednak spodziewać, że jeden z nich będzie miał procesor Qualcomm Snapdragon 778G, a drugi natomiast Snapdragona 888. Smartfony dalej mają oferować interfejs MagicUI, jednak właśnie wzbogacony o aplikacje Google.

Czekacie na nowe sprzęty marki Honor? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!