Huami chwali się zyskami za drugi kwartał 2020 roku

Huami chwali się zyskami za drugi kwartał 2020 roku

Firma Huami opublikowała w sieci kolejny raport dotyczący sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Po raz kolejny producent z Państwa Środka może mówić o sukcesie, a co za tym idzie o wzroście przychodów!

Huami odnosi kolejny sukces

Wyniki sprzedażowe chińskiego producenta robią o tyle duże wrażenie, że aktualnie wiele firm może mówić o swoim przestoju z powodu globalnej epidemii koronawirusa. W drugim kwartale Huami odnotowało przychód na poziomie 161 milionów dolarów. Dla porównania w roku 2019 w tym samym okresie czasu producent z Państwa Środka mógł mówić o przychodzie wynoszącym 151,3 miliona dolarów. Co ciekawe zysk netto jest jednak zdecydowanie mniejszy w tym roku. Powodem tego mogą być liczne inwestycje i opracowywanie nowych producentów, które już niedługo powinny trafić na rynek.

Huami chwali się zyskami za drugi kwartał 2020 roku

Oczywiście Huami zaznacza, że nie zamierza zwalniać tempa. W sieci niejednokrotnie pojawiały się przecieki dotyczące nowych inteligentnych zegarków z serii Amazfit. Czym tym razem będzie chciała zaskoczyć chińska firma? Na tę chwilę ciężko jednoznacznie to stwierdzić. Bez wątpienia pojawią się zapewnienia o jeszcze większej liczbie funkcji sportowych, szybszym działaniu czy dłużej pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Nowe zegarki Amazfit na nadchodzą. Czym chce nas zaskoczyć Huami?

Sam z niecierpliwością czekam także na Huami Amazfit Band 6 czyli tak naprawdę ulepszoną wersję Xiaomi Mi Band 5, która ma dodatkowo otrzymać między innymi czujnik odpowiedzialny pomiar saturacji krwi. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że chiński producent nie chce skupiać się jedynie na inteligentnych opaskach czy zegarkach, ale chce spróbować swoich sił także na innych rynkach. Nie tak dawno do sprzedaży trafiły Amazfit ZenBuds, a myślę, że to nie jedyne nowości, których tak naprawdę nikt z nas się nie będzie spodziewać. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Amazfit GTS, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o wynikach finansowych Huami? Czekacie na kolejne sprzęty tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!