Huawei FreeBuds 4 to pierwsze słuchawki TWS z Adaptive Ear-Matching Noise Cancellation

huawei freebuds 4

Dzisiejsza konferencja Huawei to nie tylko nowe zegarki czy system HarmonyOS. Znalazło się również coś dla fanów dobrego audio. Mowa tu o Huawei FreeBuds 4, które są pierwszymi słuchawkami TWS z Adaptive Ear-Matching Noise Cancellation.

Huawei FreeBuds 4

Słuchawki Huawei FreeBuds 4 wykorzystują hybrydową technologię podwójnych mikrofonów, która ma zapewnić lepsza redukcję hałasu. Co ciekawe, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w słuchawkach dousznych typu open-fit. Mało tego, sprzęt wyposażono w technologię Adaptive Ear-Matching, która ma się dostosować moc tłumienia w zależności od kształtu kanału słuchowego, a także od poziomu hałasu na zewnątrz.

huawei freebuds 4
Huawei FreeBuds 4

Hauwei chwali się, że FreeBuds 4 mają grać naprawdę dobrze, zwłaszcza dzięki przetwornikom 14,3 mm oraz membranie kompozytowej z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP). Jedna słuchawka waży 4,1 grama, natomiast etui – 38 gramów.

W przeciwieństwie do chociażby FreeBuds 4i, nowe słuchawki można jednocześnie połączyć z dwoma urządzeniami, co zwiększa wygodę. Podobne rozwiązanie oferują chociażby FreeBuds Pro, co umożliwiało mi to na bardzo szybkie przełączanie się między smartfonem z Androidem, a laptopem z Linuxem.

huawei freebuds 4
Huawei FreeBuds 4

Niestety, producent deklaruje zaledwie 4 godziny ciągłego odsłuchu na jednym naładowaniu. Włączając ANC czas ten zmniejsza się aż do 2,5 godziny. Jak twierdzi Huawei, szybkie ładowanie ma sprawić, że zaledwie 15 minut ładowania ma dać nam kolejne 2,5 godziny pracy.

Jak Wam się podobają nowe słuchawki od Huawei? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!