Huawei Mate 30 Pro trafi do Polski!

Huawei Mate 30 Pro trafi do Polski!

Mało kto się tego spodziewał, ale w końcu nadszedł ten czas. Już niedługo w Polsce oficjalnie zadebiutuje najnowszy flagowiec Huawei, Mate 30 Pro! Może on nie mieć łatwo na naszym rynku…

Czy ten smartfon ma szansę istnieć na naszym rynku?

Dla przypomnienia, urządzenie to miało swoją premierę kilka miesięcy temu, we wrześniu tego roku. Dotychczas dostępny był tylko na rynku chińskim, gdzie dzięki dość niskiej cenie sprzedaje się on bardzo dobrze. Okazuje się, że już niedługo, bowiem 6 grudnia, a więc w  Mikołajki, odbędzie się jego oficjalna premiera w Polsce. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Warszawie.

Huawei Mate 30 Pro

Nie wiadomo, czy w jakiś sposób udało się zaimplementować Usługi Google, bowiem to właśnie jest największą przeszkodą we wprowadzeniu go na rynek ogólnoświatowy. Na pewno jednak znajdą się tam usługi Huawei Mobile Services.

Warto przeczytać: Huawei zainwestuje w Polsce niemałą sumę pieniędzy w rozwój swojego ekosystemu!

Niemniej jednak, to naprawdę świetny flagowiec, który oferuje naprawdę sporo. Przede wszystkim, topową wydajność oraz fenomenalny aparat. Zdaniem DxOMark, jest to smartfon, który posiada najlepszy aparat! Jednak nadal pozostaje pytanie z nagłówka, a więc czy ma on szansę istnieć na naszym rynku? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi na razie. Wiele będzie zależało od tego, w jakim stopniu Huawei rozwinął swój ekosystem oraz od tego, ile ten smartfon będzie kosztował w polskich sklepach. Jeśli okaże się, że, pomimo skutków konfliktu na linii USA – Chiny, będzie on używalny oraz cena będzie bardzo atrakcyjna, to jest cień szansy, że znajdzie on swoich odbiorców również w Polsce. Mam szczerą nadzieję jednak na to, że wkrótce cały ten konflikt się zakończy, a skutkiem tego będzie to, że Huawei nie będzie już musiał wprowadzać okrojonych z różnych funkcji smartfonów.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać jego premiery w Polsce. Bardzo ciekawi mnie, czy Huawei zdołał poradzić sobie z blokadami od Amerykanów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!