Huawei odpowiada na zarzuty stawiane przez Departament Sprawiedliwości

Huawei odpowiada na zarzuty stawiane przez Departament Sprawiedliwości

Stało się. Amerykański Departament Sprawiedliwości postanowił oficjalnie oskarżyć firmę Huawei o liczne kradzieże tajemnic handlowych, oszustwa finansowe, naruszanie sankcji stawianych przez rząd amerykański oraz oszustwa telekomunikacyjne. Teraz głos w tej sprawie zabrał polski przedstawiciel producenta z Państwa Środka!

Huawei nie przyznaje się do winy

Firma Huawei rozczarowana jest przedstawionymi zarzutami, ale to tak naprawdę nie powinno nas dziwić. Dużo ciekawsze są wyjaśnienia polskiego przedstawiciela chińskiego producenta, który stara się jak najszybciej załagodzić problem. Pierwsza kwestia dotyczy aresztowanej finansowej dyrektor generalnej Huawei – Meng Wanzhou. Huawei długo szukał możliwości przedstawienia w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych swojego stanowiska w sprawie dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę dla Wschodniego Okręgu Nowy Jork. Co ciekawe prośba ta została momentalnie odrzucona bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia.

Huawei

Jeśli chodzi o zarzuty w sprawie naruszenia tajemnicy handlowej, przedstawione przez prokuraturę dla Zachodniego Okręgu w Waszyngtonie, były przedmiotem rozstrzygnięcia wydanego przez amerykański wymiar sprawiedliwości. Sprawa dotyczące identycznego naruszania tajemnicy T-Mobile przez Huawei zakończyła się już jakiś czas temu ugodą stron, po tym, jak ława przysięgłych sądu w Seattle nie stwierdziła umyślnego naruszenia tajemnicy handlowej. Jednocześnie gigant z Państwa Środka zaprzecza, że zarówno on, jak i wszystkie spółki zależne lub filie, dopuściły się któregokolwiek z zarzutów stawianych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przedstawionych w aktach oskarżenia.

Zobacz też: Polska musi wybrać pomiędzy Huawei, a amerykańską bazą Fort Trump

Ciężko bez poznania dowodów stwierdzić, która z stron ma rację. To nie my jesteśmy od wydawania wyroków, a sądy i to one w najbliższym czasie powinny zdecydować czy zarzuty stawiane przez Departament Sprawiedliwości przeciwko firmie Huawei są bezpodstawne czy też nie. Miejmy nadzieję, że wyrok zapadnie w jak najbliższym czasie i w końcu wszystko stanie się jasne!

Co myślicie o odpowiedzi na zarzuty opublikowanej przez Huawei? Wierzycie w niewinność chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!