Huawei P30 Pro może mieć więcej kamer, niż nam się wydawało!

Huawei P30 Pro

Premiera Huawei P30 Pro jest coraz bliżej i nowe modele serii najprawdopodobniej zobaczymy już w marcu. W podobnym czasie w zeszłym roku zadebiutował Huawei P20, a nie wygląda na to, by producent zmienił w kwestii terminu zdanie.

Huawei P30 Pro z czterema aparatami

Trzy aparaty Huawei P20 Pro zrobiły na rynku prawdziwe zamieszanie, a sam model wciąż cieszy się ogromną popularnością. Kolejni producenci idą w ślady chińczyków i prześcigają się w ilości aparatów, które umieszczą w swoich smartfonach. Z tego też powodu można rozważyć dodanie jednego obiektywu więcej do następcy tego modelu.

huawei p30 pro render tof

Analitycy i fani dyskutują już od pewnego czasu na temat tego, do czego mógłby służyć czwarty obiektyw w Huawei P30 Pro. Najnowsze rendery sugerują natomiast, że główne sensory pozostaną w takim samym układzie jak miało to miejsce w przypadku poprzednika. Z tą różnicą, że powinny tam trafić nowe sensory Sony i zamiast rozbicia na czarno-biały oraz kolorowy, dostaniemy takie obiektywy jak w Mate 20 Pro – klasyczny, tele- i szerokokątny.

Zobacz też: Huawei Mate 20 Pro vs Huawei P20 Pro. Pojedynek gigantów #1

Tym co jednak pokazuje najnowszy render jest jednak dodanie aparatu ToF (Time of Flight), który będzie w stanie wykonywać skany 3D, tak jak w Honor V20. Możliwości wykorzystania tego obiektywu są naprawdę spore – od śledzenia ruchu w czasie rzeczywistym, do tworzenia wirtualnych modeli 3D fotografowanych obiektów. Jeśli render ten zostanie potwierdzony, to kamera ToF znajdzie się obok głównego modułu aparatu.

p20 pro foto
Huawei P20 Pro

Nie skłamię, jeśli powiem, że takie rozwiązanie będzie naprawdę niezłe. W końcu już Huawei Mate 20 Pro może skanować fotografowane obiekty, jednakże wyłącznie przy wykorzystaniu frontowej kamery. Uwierzcie mi, że nie jest to w ogóle wygodne rozwiązanie, choć prezentowane przez producenta efekty takich działań są naprawdę niezłe. Niestety, wciąż nie wiadomo na ile wierzyć można nowemu przeciekowi, więc na chwilę obecną pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat nadchodzących telefonów.

Co myślicie o takim ułożeniu aparatów w Huawei P30 Pro?
Czy miałoby sens dodanie sensora ToF?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!