Huawei P60 Pro na nowych przeciekach. Poznaliśmy wygląd oraz specyfikację techniczną nadchodzącego flagowca!

Huawei Pro Pro
Huawei P60 Pro (fot. HoiINDI)

Coraz częściej pojawiające się w sieci plotki na temat Huawei P60 Pro sugerują, że premiera zbliża się wielkimi krokami. Tym razem internet obiegła informacja zdradzająca wygląd oraz specyfikację techniczną flagowego modelu Huawei

Huawei P60 Pro – specyfikacja

Udostępnione rendery potwierdzają poprzednie grafiki, które jakiś czas temu trafiły do sieci. Tak na dobrą sprawę front urządzenia nie uległ znaczącym zmianom – w dalszym ciągu uwagę przyciąga obustronnie zakrzywiony, duży wyświetlacz z otworem na kamerkę do selfie w centralnej części. Odświeżanie doczeka się natomiast tylny panel, a dokładnie wyspa z aparatami. Zamiast dwóch dużych okręgów dostaniemy prostokątną wyspę. 

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro (fot. HoiINDI)

Najnowszy przeciek informuje, że Huawei P60 Pro zostanie wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2K i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Sercem urządzenia zostać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. 

Warto mieć na uwadze, że procesor zostanie pozbawiony wsparcia dla łączności 5G. Zestaw współpracować ma z pamięcią RAM LPDDR5X oraz pamięcią wbudowaną wykonaną w technologii UFS 4.0. Akumulator ma charakteryzować się pojemnością 5000 mAh oraz technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W i bezprzewodowego o mocy 50 W. 

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro (fot. HoiINDI)

Huawei P60 Pro oferować ma potrójny aparat, który składać się będzie prawdopodobnie z obiektywu głównego Sony IMX888 50 Mpx, obiektywu ultraszerokokątnego Sony IMX858 50 Mpx oraz teleobiektywu OmniVision OV64B 64 Mpx. Nadchodzący flagowiec będzie mógł także pochwalić się obudową odporną na zachlapania, zgodnie z certyfikatem IP68. Smartfon po wyjęciu z pudełka pracować ma pod kontrolą Harmony OS 3.0. 

Premiery Huawei P60 Pro spodziewamy się już w marcu bieżącego roku. Na ten moment nie wiadomo, ile kosztować będzie flagowiec Huawei. 

Źródło: Twitter/@HoiINDI

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!