Huawei składa patent na nowe rozwiązanie w mobilnej fotografii

huawei p40

Od kilku ostatnich lat, Huawei był pionierem wśród smartfonowych aparatów. Na dzień dzisiejszy się to nie zmieniło, a model P40 Pro + króluje na szczycie możliwości i jakości w mobilnej fotografii. To wszystko było możliwe dzięki partnerstwie z Leicą, która od połowy dekady pomaga chińskiemu producentowi utrzymać się na szczycie.

TEGO JESZCZE NIE BYŁO

Wczoraj Huawei Consumer złożyło patent na nowe rozwiązanie w świecie mobilnych aparatów. Na obrazkach widać tradycyjnie wyglądający smartfon, który wykorzystuje klasyczny zoom z jednym potężnym i wysuwającym się obiektywem (jak w kamerach typu point and shoot). Dzięki takiemu rozwiązaniu główny obiektyw będzie mógł być również wykorzystywany do bezstratnego zoomu. Dzięki temu, telefon stanie się najlepszym na dalekodystansowy zoom optyczny. Rok temu, chiński producent pokazał na co go stać podczas premiery modelu P30 Pro i zaimplementowaniu ultra jasnego obiektywu, oraz 50x zoomu. Może to być kolejna rewolucja w świecie mobilnej fotografii.

TO ROZWIĄZANIE MOŻE SIĘ NIGDY NIE POJAWIĆ

Musimy pamiętać, że jest to jeden z wielu patentów i rozwiązań, z którymi producenci eksperymentują. Trudno więc definitywnie stwierdzić, czy takie rozwiązanie zostanie zaimplementowane w nowym urządzeniu Huawei’a. Niestety na materiałach nie znalazło się nawet wytłumaczenie w jaki sposób miało by ono działać, dlatego na pewno jest to dopiero wczesna faza projektowa.

Zobacz także: Przegląd fotograficznych funkcji Huawei P40 Pro+

A wy co myślicie o nowym rozwiązaniu, które opatentował Huawei? Chcieli byście znaleźć takie swoim smartfonie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!