Huawei Watch GT 2 na rednerach. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Huawei Watch GT 2 na rednerach. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Huawei Watch GT to świetny zegarek dla osób, które chcą monitorować swoją aktywność czy odczytywać powiadomienia bezpośrednio z nadgarstka. Oczywiście brakuje Android Wear oraz NFC do płatności zbliżeniowych, ale nie każdy tego potrzebuje. Teraz nadchodzi druga generacja inteligentnego zegarka chińskiego producenta.

Huawei Watch GT 2

Najnowsze informacje dotyczące drugiej generacji smartwatcha producenta z Państwa Środka pochodzą z grafik prasowych, które rzekomo przez przypadek wyciekły. Co ciekawe premiera Huawei Watch GT 2 ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu, a co za tym idzie bardzo możliwe, że będzie to jedna z premier obok Kirina 990, którą zobaczymy na targach IFA 2019 w Berlinie lub 19 września czyli w dzień prezentacji serii Mate 30. Tak naprawdę nadchodzący inteligentny zegarek nie będzie rewolucją, a jedynie ewolucją.

Huawei Watch GT 2 na rednerach. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Zmniejszony ma zostać bezel (pierścień znajdujący się dookoła ekranu), a plotki mówią o tym, że sama średnica koperty będzie większa niż w pierwszej generacji. Tym samym Huawei Watch GT 2, przynajmniej w kwestii, wyglądu nie będzie zbytnio różnić się od swojego poprzednika. Oczywiście nie twierdzę, że to źle, ponieważ sportowe zegarki chińskiego giganta wyglądają naprawdę dobrze, a bez sensu jest zmienianie czegoś co cieszy się sporą popularnością.

Zobacz także: Nowe Huawei FreeBuds pojawia się na targach IFA 2019

Co ciekawe Watch GT 2 ma otrzymać nieznacznie większa baterię od poprzednika. Według najświeższych przecieków nie zabraknie także głośnika oraz mikrofonu do wykonywania połączeń głosowych. To oznacza, że zegarek musiałby być wyposażony w slot na karty SIM lub nawiązywać połączenia poprzez komunikację Bluetooth z telefonem. Tak naprawdę największą ciekawostką jest system, na którym pracować będzie Huawei Watch GT 2. Coraz częściej mówi się o tym, że będzie to niedawno zaprezentowany Harmony OS. System ten wprawdzie został stworzony na różnorakie urządzenia, ale ciężko powiedzieć czy jest na tyle dopracowany by trafić na smartwatcha, który bez wątpienia spotka się z ciepłym przyjęciem fanów marki. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i poczekać do oficjalnej premiery!

Co myślicie o tak wyglądającym Huawei Watch GT 2? Korzystacie z inteligentnych zegarków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!