HydrogenOS 11 oficjalnie zaprezentowany przez firmę OnePlus!

HydrogenOS 11 oficjalnie zaprezentowany przez firmę OnePlus!

Czym jest HydrogenOS? Nakładka ta jest preinstalowana na chińskich wersjach smartfonów OnePlus. Oczywiście posiadacze urządzeń tego producenta mieszkający na Starym Kontynencie korzystają z OxygenOS, ale nowości pojawią się także w tej nakładce! Producent z Państwa Środka wprowadził naprawdę sporo zmian!

Co nowego wprowadza HydrogenOS 11?

Myślę, że najważniejszą zmianą dla samych użytkowników jest wprowadzenie Always on Display. Rozwiązanie to w smartfonach innych producentów było dostępne od bardzo długiego czasu i niejednokrotnie słyszeliśmy, że firma OnePlus pracuje nad AoD, ale dopiero teraz doczekaliśmy się jego premiery. Oczywiście w ustawieniach znajdziemy sporo możliwości personalizacji. Wszystko po to, aby to użytkownik mógł dostosować treści wyświetlane na wygaszonym ekranie do swoich potrzeb. Nie zabrakło także zupełnie nowych tapet czy animacji mających jeszcze lepiej informować nas o pogodzie czy aktualnej porze dnia.

HydrogenOS 11 oficjalnie zaprezentowany przez firmę OnePlus!

Przebudowana została także galeria, a dodatkowo wprowadzono Tryb Zen. Tryb ten wyłącza tak naprawdę wszystkie powiadomienia i ma pozwolić się skupić użytkownikowi czy spędzić czas z rodziną lub znajomymi bez sięgania po smartfon. OnePlus zadbał o jeszcze lepsze zarządzanie pamięcią RAM. Dzięki temu raz na zawsze mamy zapomnieć o niespodziewanym zamknięciu aplikacji w momencie, gdy najbardziej ich potrzebujemy. Brzmi to wszystko naprawdę ciekawie i bez wątpienia możemy być wręcz pewni, ze identyczne zmiany pojawią się także w nowej wersji OxygenOS.

Zobacz także: PUBG Mobile działa w 90 klatkach na sekundę. W pierwszej kolejności dostęp do aktualizacji otrzymują posiadacze smartfonów OnePlus!

Kto otrzyma aktualizację?

HydrogenOS 11 trafi na wszystkie smartfony OnePlus nowsze niż OnePlus 5T. Jednocześnie pierwsza wersja beta tej nakładki już została stworzona dla OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro. Stabilna wersja nakładki ma pojawić się już w czwartym kwartale tego roku, a sama aktualizacja będzie rozsyłana falami. To oznacza, że musimy być świadomi tego, że nie wszyscy posiadacze smartfonów producenta z Państwa Środka otrzymają nową wersję systemu w tym samym czasie.

Dodatkowo globalna wersja – OxygenOS 11- pojawi się w tym samym czasie. Wszystko wskazuje na to, że stabilna wersja dla OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro pojawi się w połowie października, a na starsze modele, takie jak OnePlus 7T / 7T Pro, OnePlus 7 / 7 Pro oraz urządzenia z serii 6T i 6 pojawi się w grudniu tego roku.

Co myślicie o nowościach w HydrogenOS 11? Korzystacie ze smartfonów OnePlus? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!