iFixit sprawdził możliwość naprawy OnePlus 7 Pro

oneplus 7 pro części

Portal iFixit znany jest z tego, że niedługo po premierze nowych urządzeń przygotowuje specjalną recenzję obrazującą nie wydajność czy działanie smartfona, a to w jaki sposób rozebrać go na części pierwsze w celu naprawy. Tym razem przyszedł czas na OnePlus 7 Pro!

Naprawa nie będzie łatwa

OnePlus 7 Pro otrzymał cztery punkty w dziesięciopunktowej skali. Wynik ten jest identyczny jak w przypadku Huawei Mate 20 Pro czy Huawei P30 Pro, ale jednocześnie niewiele wyższy od Samsunga Galaxy S10 (3/10). Czym wyższy wynik tym urządzenie jest łatwiejsze oraz jednocześnie tańsze do naprawienia. Trzeba przyznać, że ilość punktów zdobyta przez OnePlus 7 Pro nie napawa optymizmem. Co zatem sprawiło, że topowy flagowiec chińskiego producenta jest tak trudny do naprawy?

oneplus 7 proZobacz także: OnePlus 7 Pro 5G dostępny w Wielkiej Brytanii w sieci EE

Głównym problemem jest wymiana ekranu. Po pierwsze samo kupno wyświetlacza może być wyjątkowo kosztowne, a dodatkowo demontaż starej matrycy wiąże się z rozebraniem smartfona na części pierwsze. Tym samym, jeśli macie taką możliwość, warto pomyśleć o ubezpieczeniu telefonu, ponieważ może okazać się to dużo lepszą opcją w przypadku upadku niż udanie się do serwisu. Kolejną kwestią, na którą uwagę zwraca ekipa portalu iFixit jest wysuwany aparat do zdjęć typu selfie. Oczywiście jest to coś niezwykle ciekawego, ale każdy dodatkowy element mechaniczny tego typu jest potencjalnym miejscem, w którym może nastąpić awaria. iFixit zaznacza, że w momencie jakiegokolwiek uszkodzenia modułu odpowiedzialnego za wysuwanie przedniego aparatu stracimy całkowicie możliwość wykonywania zdjęć typu selfie, a sama naprawa nie będzie należała do tanich.

Dostęp do wnętrza OnePlus 7 Pro odbywa się poprzez plecki telefonu, które są wyjątkowo mocno przyklejone. Na pochwałę zasługuje natomiast łatwość wymiany baterii w przypadku uszkodzenia czy zużycia oraz to, że wiele komponentów możemy wymienić bez konieczności kupna nowej płyty głównej. To sprawia, że koszty naprawy będą zdecydowanie mniejsze. Miejmy jednak nadzieję, że OnePlus 7 Pro nie będzie należeć do zbyt awaryjnych urządzeń, a posiadacze tego telefonu nie będą musieli się martwić serwisem!

Co myślicie o OnePlus 7 Pro? Zapraszamy do dyskusji!

Sprawdź cenę OnePlus OnePlus 7 Pro w sklepie x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!