Inifnix GT Ultra oficjalnie zapowiedziany! To będzie naprawdę mocarny smartfon

Oficjalna zapowiedź Infinix GT Ultra
fot. producenta

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress 2024 w Barcelonie, marka Infinix oficjalnie zapowiedziała, że już wkrótce na rynek wprowadzi gamingowego smartfona z bardzo wydajnymi parametrami. Oto, co o nim wiemy. 

Zapowiedź mocarnego Infinix GT Ultra

Sam smartfon nie został oficjalnie pokazany na targach, ale producent poinformował, czego możemy się po nim spodziewać. Firma chwali się przede wszystkim, że smartfon będzie bardzo wydajny za sprawą zastosowania procesora MediaTek Dimensity 930, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.35 GHz, trzech rdzeni Cortex-X4 o taktowaniu 2.85 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Immortalis-G720 MC12.  

Oficjalna zapowiedź Infinix GT Ultra
fot. producenta

Infinix oficjalnie ujawnił, że smartfon w benchmarku AnTuTu uzyskał wynik 2215639 punktów, co aktualnie uplasowałoby model GT Ultra na czele rankingu. Wiadomo też, że smartfon zostanie wyposażony w system chłodzenia z technologią CoolMax, który składać się ma z termoelektrycznej chłodnicy oraz wentylatora chłodzącego. Rozwiązanie to ma zapewniać optymalną temperaturę podzespołów. 

Ponadto wiadomo też, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz korzystający z technologii Pixelworks w celu zaoferowania użytkownikom odświeżania z częstotliwością 180 Hz przy rozdzielczości Full HD+ i 144 Hz przy rozdzielczości WQHD+. Infinix GT Ultra oferować ma też technologię AirCharge oraz Extreme-Temp Battery, z których pierwsza odpowiedzialna jest za bezprzewodowe ładowanie, natomiast druga wspierać będzie ładowanie nawet w bardzo niskich temperaturach sięgających nawet -40°C.

Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery urządzenia, ale w najbliższych miesiącach powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat GT Ultra. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!