Udostępnij komuś paczkę! InPost Mobile z nową funkcją

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

InPost ciągle rozwija swoją mobilną aplikację InPost Mobile. Od niedawna możemy swobodnie zamówić nadanie paczki czy zwrot. Teraz jednak weszło coś, na co wielu czekało – udostępnienie paczki innej osobie.

InPost Mobile pozwala na udostępnienie paczki komuś innemu

Najnowsza aktualizacja aplikacji InPost Mobile wprowadza funkcję, na którą zapewne wielu czekało. W skrócie, chodzi tutaj o opcję udostępnienia paczki komuś innemu.

Do tej pory jeśli chcieliśmy, aby ktoś inny mógł śledzić paczkę, to należało mu podać jej numer, a żeby mógł ten ktoś odebrać, to musieliśmy ręcznie wysłać numer telefonu, kod odbioru lub kod QR. Teraz jednak się to zmienia i zarówno na Androidzie, jak i na iOS pojawił się update.

Jak wejdziemy w daną przesyłkę, to znajdziemy przycisk Udostępnij przesyłkę. Po kliknięciu, wybieramy sposób udostępnienia – klikamy Z apki do apki. Wyświetli się lista naszych znajomych w InPost. Jeśli nikogo nie mamy, to musimy takowego dodać – podając numer telefonu oraz nazwę (dowolną). Następnie zostanie wygenerowany sześciocyfrowy kod, który musimy udostępnić naszemu koledze i on powinien go wpisać w swojej aplikacji. W tym momencie, będzie on mógł śledzić udostępnione paczki.

Po zbudowaniu listy znajomych może to być naprawdę prosty sposób na udostępnianie komuś paczki. Sam często proszę kogoś, aby odebrał za mnie przesyłkę z Paczkomatu. Teraz właśnie będzie to ułatwione.

Źródło: własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!