Kolejna nowość w aplikacji InPost Mobile. Tego się nie spodziewałem!

inpost fresh
(fot. InPost)

Obecnie dużą uwagę przywiązuje się do ekologii. Tę drogę wybrał również InPost, który chce być postrzegany jako firma proekologiczna. Dlatego w aplikacji tego operatora logistycznego pojawiła się nowa funkcja.

InPost dostarczy nam danych o jakości powietrza

Co dodano w najnowszej aktualizacji InPost Mobile? Dowiadujemy się, że oprócz poprawek graficznych oraz optymalizacji działania, w apce pojawi się nowa funkcja – połączenia telefonicznego do kuriera. Co więcej, jak wspomniałem na wstępie, w aplikacji pojawi tę też nowość związana z ekologią, gdyż w InPost Mobile będzie można sprawdzić jakość powietrza przy wybranych paczkomatach.

InPost, by być postrzeganym jako “zielona” firma, realizuje program Green City. W jego ramach, firma nawiązuje współpracę z miastami, by chociażby poprawić jakość powietrza. Przy paczkomatach pojawiają się ładowarki dla pojazdów elektrycznych, a sama flota jest wymieniana na niskoemisyjne pojazdy. Co więcej, przy automatach paczkowych InPostu znajdzie się roślinność oczyszczająca powietrze.

InPost uważa, że paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą dostawy zakupów internetowych. Z wyliczeń tego operatora logicznego wychodzi, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję dwutlenku węgla nawet o 75 procent, porównując do dostawy. Myślę, że może być to prawda, ale pod warunkiem, że klient nie podjedzie po paczkę samochodem, ponieważ ma do paczkomatu kilka kilometrów. Do tego potrzebujemy jednak jeszcze większej liczby paczkomatów, szczególnie na obszarach wiejskich.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!