InPost od teraz stawia Paczkomaty na przystankach autobusowych!

inpost paczkomaty

Firma InPost zapoczątkowała kolejną, ciekawą akcję. Tym razem skupiono się na modernizacji przystanków autobusowych w gminach. O co chodzi?

InPost chcę redefiniować przystanki

Przystanki autobusowe to z pewnością jedne z najważniejszych lokacji, zwłaszcza w małych miastach oraz miejscowościach, ponieważ są “oknem” do większych miast, gdzie wiele osób pracuje, kupuje produkty i usługi czy uczy się. InPost uznał, że można je jakoś unowocześnić. Jak? Dodając Paczkomaty oraz wiaty solarne.

Od jakiegoś czasu Paczkomaty nie są tylko dla mieszkańców miast i te coraz częściej znajdujemy na wsiach. I dobrze, bo jest to ważny element, który znacznie ułatwia zarządzanie przesyłkami. InPost jednak uznał, że liczbę automatów można ciekawie zwiększyć wykorzystując do tego przystanki autobusowe.

(fot. InPost)
(fot. InPost)

Pierwsza wiata solarna z Paczkomatem pojawiła się już w gminie Nędza w województwie śląskim. Na dachu przystanku znajdują się 4 panele słoneczne o powierzchni 5,25 m2, które generują rocznie nawet 680 KWh energii. Co ciekawe, sam automat zużywa tylko część tego prądu (79%), a reszta wykorzystywana jest do oświetlenia, ładowarek indukcyjnych oraz gniazd USB. Kolejne takie przystanki są przygotowywane i te maja pojawić się chociażby w gminie Słupno czy w Kielcach.

Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie u nas rozpoczyna się ten nowy, wspaniały projekt. Firma InPost aktywnie wspiera lokalne działania na rzecz naszych mieszkańców. Ten projekt wpisuje się w działania proekologiczne Gminy, a sama wiata poprawia również walory estetyczne otoczenia. Dzięki dobrym i stałym kontaktom z InPost udało się już zrealizować kilka wspólnych projektów. Wierzę, że będziemy kontynuować tę owocną współpracę.

Gerard Przybyła, Przewodniczący Rady Gminy Nędza

Zarazem przystanek autobusowy made by InPost jest swego rodzaju powodem, aby firma odnowiła taki przystanek w gminie i do tego dodała ciekawe, nowoczesne elementy. Więc co jak co, ale inicjatywa wydaje się być naprawdę ciekawa i unowocześniająca przystanki, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach/miasteczkach.

Źródło: Biuro prasowe InPost

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!