InPost z kolejnymi funkcjami! Nadanie paczek będzie jeszcze prostsze

inpost paczkomaty

InPost ciągle się rozwija i chce nam jakoś ułatwić korzystanie ze swoich usług, a zwłaszcza z Paczkomatów. Tym razem rozszerzono możliwość wykorzystania programu InPost Mobile.

Nadajesz paczkę w Paczkomacie? Skrytkę otworzysz zdalnie!

Jakoś 2 lata temu InPost zaktualizował swoją aplikację mobilną i od tamtej pory możemy otwierać Paczkomaty za pomocą smartfona, bez potrzeby dotykania ekranu automatu. Wystarczy być w otoczeniu danego Paczkomatu – prawdopodobnie w zasięgu Bluetooth. Dzięki temu możemy szybko odebrać paczkę bez stania w kolejce i przeklikiwania się przez interfejs. Jednakże dotyczyło to samego odbioru przesyłek.

InPost
(fot. InPost)

Teraz jednak to samo będzie dotyczyć też nadawania paczek! Nie będziemy musieli niczego skanować czy wpisywać – wystarczy sama aplikacja mobilna InPost Mobile. Procedura natomiast ma wyglądać bardzo podobnie do odbioru paczek.

Teraz oprócz zdalnego odbioru, wszyscy nasi Klienci mogą wygodnie nadawać i zwracać paczki w Paczkomacie korzystając z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz skanować kodu QR, ani wpisywać kodu nadania lub zwrotu na ekranie! Jeden klik i skrytka otwarta! Cały proces trwa więc parę chwil, a z Paczkomatu można korzystać bez dotykania jego ekranu.

Dla mnie będzie to spore ułatwienie, bowiem Paczkomatami nadaję sporo paczek. To znacznie skróci czas potrzebny na wysłanie przesyłek, ale też uprzyjemni, bowiem nie będę musiał nic klikać na ekranie Paczkomatu.

Źródło: InPost

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!