Usługi InPostu znowu zdrożeją! Ile zapłacimy za Paczkomaty?

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

Od początku kwietnia płacimy więcej za usługi InPostu. Niestety, to nie koniec podwyżek cen, bowiem firma wydała nowy cennik, który będzie obowiązywał od maja. Ile więcej zapłacimy?

InPost znowu będzie droższy. Podwyżki już od maja

Około miesiąc temu informowaliśmy Was o podwyżkach usług firmy InPost. Te obowiązują od 1 kwietnia i wzrost wyniósł dokładnie złotówkę – w przypadku każdego gabarytu A, B i C. Niestety, przedsiębiorstwo znowu zapowiedziało podwyżki, które będą obowiązywały od początku maja. Ile zapłacimy za Paczkomaty?

GabarytAktualna cenaCena od 1 maja
Gabaryt A13,99 złotych14,69 złotych
Gabaryt B14,99 złotych15,69 złotych
Gabaryt C16,49 złotych17,39 złotych

Jak widzimy, podwyżka jest mniejsza niż ta poprzednia i waha się od 70 do 90 groszy. Jednakże jest to zmiana, którą odczujemy. Ceny dodatkowych usług i opłat pozostaną takie same. Zmienią się natomiast ceny Usług Kurierskich dla klientów detalicznych.

inpost paczkomaty

Gabaryty A i B wzrosną o 80 groszy, czyli kolejno do 15,79 i 17,29 złotych. Gabaryt C podrożeje o złotówkę do 20,99 złotych. Za gabaryt D będzie trzeba zapłacić o 1,5 złotych więcej, czyli 29,99 PLN. Dodatkowe opłaty pozostają bez zmian.

Podwyżki dotyczą również klientów biznesowych. Od 1 maja wzrośnie opłata paliwowa z 8% do 13%. Natomiast w Usługach Dodatkowych pojawiły się dwie nowe pozycje:

  • Express drogowy do 30 kg (2 zł/km)
  • Express drogowy do 50 kg (2,5 zł/km)

Kliknij tutaj, aby podejrzeć nowy cennik Paczkomatów InPost obowiązujący od 1 maja 2022 roku.

Kliknij tutaj, aby podejrzeć nowy cennik usług kurierskich InPost obowiązujący od 1 maja 2022 roku.

Źródło: InPost, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!