InPost z kolejną zmianą cen! Mowa nie tylko o podwyżkach

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o zmianach cen w InPost, które to nastąpiły chwilę po poprzednich. Jak się okazuje, firma zapowiedziała kolejne modyfikacje cennika, choć mowa tu nie tylko o podwyżkach.

InPost zmienia ceny

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wzroście cen Paczkomatów i usług kurierskich w InPost. Jak się jednak okazuje, to nie koniec zmian cennika. Firma wprowadziła nowe ceny asortymentu dostępnego w module InStore w systemie Manager Paczek. O co dokładnie chodzi?

Przede wszystkim to podrożały wszystkie rozmiary pudełek. Dla klienta biznesowego aktualnie cena waha się pomiędzy 68 groszy netto a 4,20 złotych netto – wcześniej było to od 0,64 do 3,20 PLN. W przypadku klienta prywatnego mowa tu o cenie od 73 groszy netto do 4,29 złotych netto (wcześniej było to od 69 groszy do 3,27 złotych). Podrożały także inne elementy do pakowania, takie jak koperty tekturowe, bąbelkowe czy folie stretch. Pojawiła się również nowa pozycja o nazwie wypełniacz papierowy, którego cena to 150 złotych dla klienta prywatnego (klient biznesowy zapłaci 140 złotych).

inpost paczkomaty

Ale też pojawiły się pewne obniżki. Potaniały foliopaki. Klient prywatny zapłaci teraz od 31 do 54 groszy netto (wcześniej mowa była o przedziale 45 do 79 groszy). W przypadku biznesowego, jest to od 28 gorszy do 51 groszy – wcześniej było do od 39 do aż 70 groszy netto. To spora różnica. Jednakże modyfikacja cen nie dotyczy foliopaków w edycji eko, które lekko podrożały. To może być element do krytyki firmy, za niebezpośrednie promowanie rozwiązań nie do końca ekologicznych.

Źródło: Inpost przez Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!