Internet Explorer (nareszcie) przejdzie na emeryturę

internet explorer
(fot. VideoTesty)

Przypuszczam, że niemalże każdy z Was korzystał chociaż raz z Internet Explorer. Przeglądarka ta nie zyskała zbyt dobrej opinii, co często jest akcentowane w różnych memach. Jak się okazuje, IE (nareszcie) przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Internet Explorer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych przeglądarek internetowych. Nie zdobyła ona jednak popularności niezawodnością czy świetnymi funkcjami, a tym, że była preinstalowana na każdym komputerze z systemem Windows. Słynęła z wielu problemów oraz powolnego działania, a wielu nazywało ją “przeglądarką do pobierania innych przeglądarek”. Nareszcie Microsoft postanowił uśmiercić swój nie najlepszy produkt.

To finalny koniec Internet Explorer

Microsoft w końcu określił datę, po której przestanie wspierać Internet Explorer na rzecz Microsoft Edge. Stanie się to już w następnym roku, a dokładnie 15 czerwca 2022. Warto dodać, że produkt ten zaliczy aż ponad 25 lat życia – jak na oprogramowanie, to naprawdę świetny wynik.

The Internet Explorer 11 desktop application will be retired and go out of support on June 15, 2022, for certain versions of Windows 10.

Warto dodać, że wiele firm nadal polega na Internet Explorer. Powód? To proste, napisane specjalnie dla nich narzędzia działają tylko i wyłącznie w IE. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Najnowszy Edge oparty o Chromium oferuje coś, co nazywa się “Internet Explorer Mode”. Po uruchomieniu tego trybu Edge przechodzi w tryb emulowania Internet Explorer, dzięki czemu nawet oprogramowanie pisane pod IE powinno działać. IE Mode ma być wspierany co najmniej do 2029 roku.

Korzystasz z Internet Explorer? Powinieneś zmienić przeglądarkę jak najszybciej! Co polecamy? Naturalnym wyborem powinien być Microsoft Edge, jednak zalecamy się przyjrzeć konkurencyjnym rozwiązaniom. Warto zwrócić uwagę na Brave Browser, jak i na Mozilla Firefox.

Z czym kojarzy się Wam Internet Explorer? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!