Brave Browser ma już 30 milionów użytkowników!

Brave Browser

Brave Browser to jedna z najciekawszych i najlepszych przeglądarek internetowych, z której regularnie korzysta kilkanaście milionów osób. Właśnie padł nowy rekord!

Brave Browser

Brave Browser to moja główna przeglądarka, z której korzystam codziennie. Zainstalowałem ją jeszcze jakoś w maju ubiegłego roku, jednak dopiero od sierpnia wykorzystuję ją dosyć intensywnie. Wszystko za sprawą jakiś czas temu wprowadzonej synchronizacji danych, co znacznie ułatwia mi korzystanie z Brave na wielu urządzeniach. Dzięki oparciu o Chromium, przeglądarka oferuje znane mi narzędzia deweloperskie oraz współpracuje z takimi platformami jak GeForce Now czy Google Stadia.

Warto dodać, że Brave pracuje nad Brave Search, czyli odpowiednikiem wyszukiwarki Google. Brave Search ma być produktem nastawionym na prywatność. Jak powiedział Brendan Eich – twórca Brave Browser – wyszukiwarka nie będzie przechowywać danych o użytkowniku, nawet adresów IP. Mało tego, nie będzie to tylko nakładka na Google czy Binga – ma być to kompletnie inna wyszukiwarka.

Brave Browser

Co ważne, nie będzie to jednak produkt napisany od zera. Podstawą do rozwoju będzie Cliqz niemieckiej firmy Tailcat, która jakiś czas temu zakończyła swoją działalność i została wykupiona przez Brave Software. Brave Search ma pojawić się na rynku jeszcze w I połowie 2021 roku.

Brave Browser z kolejnym rekordem!

Jeszcze nie tak dawno temu Brave chwaliło się przekroczeniem liczby 25 milionów użytkowników miesięcznie. Teraz jednak padł nowy rekord. Mowa tu o aż 30 milionach aktywnych użytkowników miesięcznie! Co ciekawe, dziennie z przeglądarki Brave Browser korzysta niecałe 11 milionów osób, co też jest niezłym wynikiem.

Warto tutaj dodać, że jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o kompletnie nowej funkcji w Brave Browser. Mowa tu o możliwości szybkiego rozpoczęcia lub dołączenia do rozmowy wideo! Tak, szybki dostęp do konferencji rodem z Zooma mamy za pomocą przeglądarki internetowej i to kompletnie za darmo. Po moich testach okazało się, że jest to implementacja platformy Jitsi Meet, która jest całkiem dobrym wyborem. Szybki dostęp do tak potężnego narzędzia może być dla wielu bardzo przydatny. To też może sprawić, że jeszcze więcej osób zacznie regularnie korzystać z Brave.

Brave Browser rozmowy wideo
Jitsi Meet wewnątrz Brave Browser

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: @brave na Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!