iOS 16.4 pozwoli aplikacjom web z Safari wyświetlać powiadomienia push na ekranie

Apple iOS 16 - Logo

Duża zmiana czeka na użytkowników urządzeń Apple. Wersja iOS 16.4 wprowadzi długo wyczekiwane powiadomienia push dla aplikacji na ekranie głównym.

Długo wyczekiwana zmiana

Do tej pory wszyscy, którzy korzystali z iPhonów lub iPadów, mogli na własną rękę dodać na ekranie domowym skrót do wybranej strony internetowej w przeglądarce Safari. Znacznie skracało to czas na dotarcie do wybranej witryny, ale wciąż nie dawało możliwości kontroli tego, czy pojawiły się na niej interesujące informacje. Większość aplikacji korzysta w takim przypadku z wysyłania powiadomień push, które do tej pory nie były dostępne dla opisanego wyżej rozwiązania. iOS 16.4 ma to zmienić, pozwalając każdej aplikacji korzystającej z dostępu do internetu na wyświetlanie powiadomień, ale co ważniejsze, to użytkownik będzie mógł decydować, które będą mogły to robić.

Apple iOS 16 - Aplikacja Fitness dla iPhone

Zarządzanie

Zarządzenie ustawieniami powiadomień push odbywać się będzie tak samo, jak w przypadku pozostałych aplikacji, czyli w „Ustawieniach powiadomień”. Różnica polegać będzie na tym, że w przypadku skrótów korzystających z tej samej aplikacji, czyli w tym przypadku Safari, każdy z nich będzie mógł być zarządzany osobno. Dzięki temu filtrowanie powiadomień push będzie o wiele łatwiejsze i wykaże lepszą precyzję tego, czego potrzebujemy. Co więcej, system ten ma działać także dla innych, alternatywnych przeglądarek, które zainstalujemy na naszym urządzeniu. Użytkownik sam wybierze, które z nich będą mogły pojawić się na ekranie domowym, na ekranie blokady, a nawet na sparowanym z urządzeniem Apple Watch.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!