iMessages w iOS 16 narobi kłopotu użytkownikom starszych telefonów

Apple iOS 16 - Podsumowanie

Nowy iOS w wersji 16 nawet jeszcze nie miał swojej premiery, a już wiadomo, że pojawia się w nim pierwsze problemy. Jednym z nich jest iMessages, które na starszych telefonach ujawniło nieciekawy bug.

Problem ze starszymi telefonami

iMessages to aplikacja opracowana przez Apple specjalnie na systemy stworzone przez tą firmę. Debiutowała w 2011 roku i od tej daty zyskała całkiem sporą popularność wśród użytkowników. Wśród najciekawszych funkcji możemy znaleźć możliwość edycji wysłanej wcześniej wiadomości, co nie jest obecnie możliwe w Messengerze na Androidzie. Apple bardzo szczyciło się tym faktem i szeroko zapowiadało, że iOS 16 pozwoli na korzystanie w pełni z możliwości cofania i edytowania wiadomości. Okazuje się jednak, że będzie to możliwe tylko w konkretnej sytuacji.

Apple iOS 16 - Usuwanie wiadomości w iMessage

Dwie wiadomości

Jeśli osoba korzystająca z iOS 16 wyśle do nas wiadomość, a my będziemy mieli starszego iPhone’a, który niestety nie może obsłużyć nowego iOS, przy próbie odpowiedzi i edycji zaczną się pojawiać bugi. Po edytowaniu tekstu nasza wiadomość zostanie ponownie wysłana, przez co pojawi się jako zupełnie nowa. Zapewne wprowadzi to niemały chaos do procesu komunikacji, ponieważ odbiorca zobaczy dwie niemalże takie same wiadomości na czacie. Problem ten pojawi się dla użytkowników iPhonów starszych niż z 2017, czyli iPhone 8, ale także dla użytkowników Androida, którzy korzystają z iMesseges (tak, jest to możliwe). Apple nie odniósł się jeszcze do całej sprawy, ale do premiery iOS 16 zostało jeszcze trochę czasu, więc musimy liczyć, że problem zostanie szybko rozwiązany.

Źródło: 9to5mac.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!