Już za kilka dni na rynku zadebiutuje iQOO Z7 i iQOO Z7x!

iQOO Z7 oraz iQOO Z7x
iQOO Z7 oraz iQOO Z7x (fot. producenta)

Smartfony firmy iQOO charakteryzują się przyzwoitymi parametrami technicznymi, niezłym wyglądem oraz atrakcyjnymi cenami. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzących modeli iQOO Z7 oraz iQOO Z7x. Sprawdźmy zatem, co zaoferują nadchodzące modele. 

Co już wiemy o iQOO Z7 oraz iQOO Z7x?

Co ciekawe, poprzednie plotki na temat daty premiery nowych średniaków wskazywały, że premiera odbędzie się 21 marca bieżącego roku. Najnowsze informacje udostępnione przez samego producenta potwierdzają jednak, że nowe modele iQOO zadebiutują oficjalnie na chińskim rynku już 20 marca 2023 roku. 

iQOO Z7 - nowe informacje
źródło: iQOO

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to iQOO Z7 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 695, który składa się z dwóch rdzeni Kryo 660 o taktowaniu 2.2 GHz, sześciu rdzeni Kryo 660 o taktowaniu 1.8 GHz oraz układu graficznego Adreno 619. Model iQOO Z7x oferować ma natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 782G, który z kolei składa się z jednego rdzenia Cortex-A78 o taktowaniu 2.7 GHz, trzech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 2.4 GHz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1.8 GHz oraz grafiki Adreno 642L. 

Ponadto na ten moment wiemy, że model Z7 zostanie prawdopodobnie wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 120 W, podczas gdy model Z7x będzie miał większe ogniwo o pojemności 6000 mAh z ładowaniem o mocy 80 W. 

Na ten moment pozostała część parametrów technicznych omawianych modeli pozostaje tajemnicą. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już za kilka dni podczas chińskiej premiery. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!