Jak połączyć i sparować słuchawki Xiaomi/Redmi AirDots z telefonem? [PORADNIK]

xiaomi airdots (8)

Słuchawki typu TWS czyli takie pozbawione jakichkolwiek kabli stają się coraz to popularniejsze. Dokanałówki tego typu firmy Redmi czy Xiaomi mają swoich fanów na całym świecie. Często spotykanym problemem jest jednak to, że słuchawki nie chcą się ze sobą połączyć, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie słuchać muzyki z dwóch słuchawek w tym samym czasie. Jak rozwiązać ten problem?

Ponowne łączenie słuchawek Xiaomi/Redmi AirDots

Sam proces parowania zarówno w Xiaomi AirDots jak i Redmi AirDots jest identyczny. Różnicę znajdziemy tylko w tym, że w słuchawkach Xiaomi korzystamy z paneli dotykowych, a z sprzęcie Redmi z fizycznych przycisków znajdujących się na samych kopułkach. Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać jest naładowanie urządzenia do 100%. Ładowanie powinno trwać tak długo aż dioda na pokrowcu, pełniącym także funkcję power banka, zgaśnie.

Jak połączyć i sparować słuchawki Xiaomi/Redmi AirDots z telefonem? [PORADNIK]

Warto przeczytać: Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Następnie wyciągamy AirDotsy z pudełka i przytrzymujemy przyciski aż diody zamrugają na czerwono. Komunikat ten oznacza nic innego jak wyłączenie słuchawek. Gdy diody zgasną musimy ponownie przytrzymać przyciski. Tym razem przez zdecydowanie dłuższą chwilę. Najpierw zobaczymy migające na biało diody, następnie szybkie mignięcie koloru białego i czerwonego i dopiero w momencie, gdy zobaczymy to ponownie możemy puścić przyciski. Teraz możemy włączyć AirDotsy i te po chwili połączą się ze sobą.

I to tak naprawdę wszystko. Wystarczy wziąć do ręki telefon oraz przejść do ustawień Bluetooth i wyszukać prawą słuchawkę, a następnie się z nią połączyć. Od tego momentu możemy cieszyć się ulubioną muzyką dobiegającą z obu kopułek. Jak widać rozwiązanie problemu jest niezwykle proste i szybkie!

Korzystacie z słuchawek Xiaomi/Redmi AirDots? Zdarzyło się wam, że obie dokanałówki rozłączyły się i nie chciały się ponownie sparować? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!