Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to tak naprawdę europejski odpowiednik AirDots Pro. Słuchawki te mają być sprzętem dla osób bardziej wymagających, którzy jednocześnie oczekują wygody i komfortu z użytkowania. Jak sprzęt ten poradził sobie w testach? Czy warto go kupić? Zapraszamy na recenzję!

SPECYFIKACJA XIAOMI MI TRUE WIRELESS EARPHONES

  • Łączność: Bluetooth 4.2
  • Aktywna redukcja szumów (ANC)
  • Możliwość obsługi słuchawek przy pomocy gestów
  • Certyfikat wodoodporności IP4X
  • Pasmo przenoszenia 8 – 25 000 Hz
  • Impedancja 16 Ω
  • Waga pojedynczej słuchawki: 5,8 g
  • Cena: 299 zł

Wygląd i jakość wykonania

Mi True Wireless Earphones to słuchawki dokanałowe w całości wykonane z białego tworzywa. Materiał ten jest całkiem niezłej jakości i moim zdaniem niczym szczególnym się nie wyróżnia. Zarówno same słuchawki jak i pokrowiec, pełniący także rolę power banka, sprawiają wrażenie solidnych. Jednocześnie sam od dłuższego czasu korzystam z tańszej wersji AirDotsów i w kwestii wykonania nie sposób dostrzec jakiejkolwiek różnicy. Niestety, sporą wadą jest to, że całość bardzo szybko się brudzi. Jednocześnie jeśli zabrudzimy porty ładowania wyczyszczenie ich nie będzie należało do prostych rzeczy. Niemniej jednak mam wrażenie, że Mi True Wireless Earphones to sprzęt, który wytrzyma nawet upadki w niewielkiej wysokości i bez problemu możemy mieć go zawsze przy sobie.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Bateria

I tutaj czuje pewnego rodzaju rozczarowanie. Standardowa wersja AirDotsów pozwalała mi na słuchanie muzyki przez niespełna cztery godziny, a Mi True Wireless Earphones w tej kwestii wypadają zauważalnie gorzej. Czas pracy na jednym ładowaniu to około trzech godzin (zależy od głośności), a dedykowany pokrowiec, pełniący także rolę power banka, pozwoli na naładowanie słuchawek trzykrotnie.

Gigantyczną zaletą jest jednak zastosowanie portu USB typu C. Dzięki niemu proces ładowania trwa zaledwie godzinę, a po 10 minutach ładowania jesteśmy w stanie używać słuchawek przez jakieś 60 minut. Tym samym, pomimo tego, że czas pracy na jednym ładowaniu nie zachwycał, nie zdarzyła mi się sytuacja, w której słuchawki całkowicie rozładowały się do zera. Wystarczy co jakiś czas podłączyć je na chwilę do ładowarki i po prostu z nich korzystać.

Jakość dźwięku

I tutaj jest zaskakująco dobrze. Oczywiście nadal nie otrzymaliśmy wsparcia dla bezstratnych kodeków jak LDAC czy aptXHD, ale Mi True Wireless Earphones grają świetnie. Jak przystało na słuchawki typu TWS scena nadal nie zachwyca swoją wielkością, ale jednocześnie jest na tyle szeroka, że czujemy jakbyśmy stali na samym środku sali koncertowej. Basu może nie jest zbyt wiele i bez wątpienia nie są to słuchawki dla basolubów, ale jednocześnie większości przeciętnych użytkowników powinno to w zupełności wystarczyć. Co ważniejsze pasmo to nie zalewa innych częstotliwości.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Sam dźwięk jest czysty, a wokale brzmią rewelacyjnie. Mi True Wireless Earphones bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły w tej kwestii, ponieważ musimy pamiętać, że są to słuchawki Bluetooth za jedyne 299 zł. Oczywiście nadal nie jest to poziom Sennheiserów Mementum True Wireless, ale różnica w cenie pomiędzy tymi urządzeniami jest gigantyczna. Kolejnym plusem jest aktywna redukcja szumów, którą włączamy lub wyłączamy trzymając palec na panelu dotykowym przez trzy sekundy. Różnica z włączonym ANC jest słyszalna momentalnie, ale rozwiązanie to nie tłumi idealnie wszystkich dźwięków. Niemniej jednak jak na taką półkę cenową jest naprawdę nieźle.

Bardzo często problemem słuchawek bezprzewodowych jest spore opóźnienie pomiędzy dźwiękiem i obrazem. Dla wielu użytkowników jest to coś co całkowicie uniemożliwia oglądanie ulubionych filmów czy seriali. W przypadku Mi True Wireless Earphones sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Zarówno w przypadku filmików na YouTube jak i treści dostępnych na Netflixie nie odczułem jakiegokolwiek opóźnienia. Jeśli szukacie czegoś z świetnym stosunkiem ceny do możliwości to testowane słuchawki Xiaomi powinny w stu procentach sprostać waszym oczekiwaniom!

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Sterowanie dotykiem to świetna rzecz

Bez wątpienia na plus musimy zaliczyć dotykowe panele znajdujące się na każdej ze słuchawek. Wprawdzie obsługa wymaga chwili nauki, ale później wszystko jest dziecinnie proste i intuicyjne. Przy pomocy paneli dotykowych możemy odbierać lub kończyć połączenia, włączać muzykę, aktywować tryb redukcji szumów czy aktywować asystenta głosowego. Świetną opcją jest także automatyczne wstrzymanie muzyki w momencie, gdy wyciągniemy jedną ze słuchawek. Szkoda, że Xiaomi nie zadbało także o automatyczne włączenie dźwięku, gdy słuchawka ponownie znajdzie się w naszym uchu. Niemniej jednak sterowanie Mi True Wireless Earphones należy do naprawdę wygodnych!

Recenzja pierwszych całkowicie bezprzewodowych słuchawek Xiaomi AirDots!

Jakość połączeń co najwyżej średnia

Nadal dla wielu słuchawek TWS problemem jest jakość dźwięku, który rejestruje wbudowany mikrofon. I podobnie jest w przypadku Xiaomi Mi True Wireless Earphones, chociaż nie jest tragicznie. Wbudowany mikrofon zbiera bardzo dużo dźwięków z otoczenia, które słyszy nasz rozmówca. Na szczęście bardzo dobrze rejestrowany jest także nasz głos, a co za tym idzie rozmowę da się przeprowadzić, ale nie jest to nic przyjemnego i niejednokrotnie musiałem się powtarzać, ponieważ osoba po drugiej stronie po prostu nie rozumiała tego co mówię.

Mi True Wireless Earphones vs Xiaomi AirDots

Xiaomi AirDots także są dostępne w polskiej dystrybucji jako Mi True Wireless Earbuds. Czy zatem warto dopłacić do droższych słuchawek? Moim zdaniem warto. Jakość dźwięku jest zauważalnie lepsza, a dodatkowa aktywna redukcja szumów sprawia, że odtwarzanie muzyki w hałaśliwych miejscach jest przyjemniejsze. Oczywiście czas pracy na baterii jest krótszy, ale wbudowany port USB typu C sprawia, że proces ładowania jest naprawdę szybki. W kwestii wygody mi bardziej do gustu przypadły AirDotsy, ale tutaj opinia będzie zależeć od preferencji użytkownika.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones to sprzęt warty swojej ceny! [RECENZJA]

Zamów słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi Ture Wireless w super cenie z kodem ROOTSLUCHAWKI

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!