Kiedy i jak będzie wyglądać migracja z kont Bethesdy na Steam? Znamy szczegóły

bethesda
(fot. Bethesda)

Pod koniec zeszłego miesiąca ogłoszono definitywny koniec launchera od Bethesdy, o czym pisaliśmy TUTAJ. Firma zapowiedziała, że wszystkie konta podlegać będą migracji na Steam. W dniu dzisiejszym poznaliśmy dokładne szczegóły i zasady tej migracji.

Dzień ostateczny

Koniec Bethesda.net był dla wielu graczy ciosem prosto w serce, dla innych stał się wspaniałym prezentem, ponieważ sporo z nich nie znosi launcherów. Bethesda nie zwinęła interesu z dnia na dzień i dała wszystkim swoim użytkownikom czas do bliżej nieokreślonego terminu w pierwszej połowie maja, na migracje na Steam. Teraz wiadomo, że launcher zostanie raz na zawsze wyłączony dokładnie 11 maja. Jak zabezpieczyć swoje konto i poprawnie migrować na Steam, aby nie utracić dostępu do zakupionych tytułów?

Kiedy i jak będzie wyglądać migracja z kont Bethesdy na Steam? Znamy szczegóły

Połączenie kont

Najważniejszą informacją jest to, że migracja nie odbędzie się automatycznie i będzie wymagać od użytkowników minimum współpracy. W celu przeniesienia swojego konta na Steam będziemy musieli zalogować się do Bethesda.net i połączyć swoje konto ze Steamem. Nie jest to dużo pracy i nie wymaga wysiłku, warto jednak pamiętać o tej czynności, w przeciwnym razie stracimy dostęp do wszystkich gier, które kupiliśmy używając launchera Bethesdy. Problemem może się okazać jedynie przeniesienie zapisanych stanów gier. W ciągu kilku dni ma się pojawić lista tytułów, które będą od nas wymagać tej czynności. Proces rozpocznie się już 27 kwietnia, dlatego zaznaczcie ten dzień w swoich kalendarzach.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!