Cyberpunk 2077 wspiera Steam Decka – ale póki co nieoficjalnie

Cyberpunk 2077 Steam Deck

Jak się okazuje, ostatnia aktualizacja gry Cyberpunk 2077 wnosi coś jeszcze. Chodzi tutaj o specjalne ustawienia graficzne dedykowane konsoli Steam Deck.

Cyberpunk 2077 z dedykowanymi ustawieniami graficznymi dla Steam Deck

Zaledwie kilka dni temu wyszła nowa aktualizacja Cyberpunka. 1.52 wprowadza naprawdę sporo usprawnień, które wymieniliśmy >>tutaj<<. Jak się jednak okazuje, jedna nowość nie do końca została opisana, a jest bardzo ważna do wymienienia.

Mowa tu o nowych ustawieniach graficznych. Wśród presetów ustawień typu “Niskie”, “Wysokie” czy “Średnie” znajdziemy “Steam Deck”. Tak, dobrze myślicie – chodzi tutaj o ustawienia graficzne, które najlepiej sprawdzą się na przenośnej konsoli od Valve.

To też oznacza, że CD Projekt RED bardzo poważnie traktuje konsolę Steam Deck. Już dawno twórcy udostępniali nagrania związane z Deckiem, a kilka dni temu wprowadzono oficjalne wsparcie Wiedźmina 3. To daje nam sporo pewności w kwestii tego, że Polacy chcą wsparcie rozszerzyć o Cyberpunka 2077, a teraz trwają testy.

Wiele testów pokazuje, że Cyberpunk 2077 bardzo dobrze działa Steam Deck, ale oficjalne wsparcie ogranicza udział gracza w konfiguracji do minimum – to bardzo ważne, aby osiągnąć doświadczenie konsolowe. Preset Steam Deck sprawia, że możemy szybko wybrać idealne ustawienie i rozpocząć rozrywkę.

steam deck
Konsola Steam Deck

Gracze jednak zaznaczają, że nowe ustawienie nie jest idealne. Jest to miks ustawień ultra oraz wysokich. Co więc jest nie tak? Otóż konsola z tak wysokimi ustawieniami nie może utrzymać zablokowanych 30 klatek na sekundę. Obstawiam, że po prostu CD Projekt RED testuje różne ustawienia i chce też zebrać opinie graczy. Myślę, że Polacy nieco obniżą detale w celu zwiększenia liczby klatek i zmniejszenia zużycia baterii.

Źródło: @killyourfm

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!