Dlaczego założyć konto PayPal i jak to zrobić? [PORADNIK]

logo paypal

Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w Chinach, jednak zauważyłem, że naprawdę niewiele z nich ma konto PayPal. Spotkałem się z informacjami na temat obaw przed założeniem konta i brakiem wiedzy jak to zrobić. Pojawiły się także pytania – po co właściwie zakładać to konto, skoro czasem można zapłacić przez Przelewy24 lub podając dane karty płatniczej. W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie i pokazać jak założyć konto PP krok po kroku. Zapraszam do lektury!

Dlaczego założyć konto PayPal?

Robiąc zakupy w Chinach warto mieć konto PayPal. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo – w razie wystąpienia problemów z towarem i niechęcią sprzedawcy do współpracy – możemy otworzyć spór i otrzymać ewentualny zwrot środków (pełnej kwoty lub części). Kolejną kwestią jest niejednokrotnie lepszy kurs w sytuacji, gdy posiadamy kartę walutową, na której mamy środki wymienione w korzystniejszych warunkach, niż te, które oferuje PayPal – kurs PP przeważnie jest 15-25 groszy wyższy, niż kurs kantorów online. Ostatnią kwestią jest wygoda – po podpięciu karty / konta / doładowaniu środków, możemy błyskawicznie zapłacić za wybrany przez nas towar. Niestety, Aliexpress pozwala zapłacić przez PP tylko za niektóre produkty, jednak takiego problemu nie ma przy kupowaniu z GearBest, Banggood, Geekbuying, itp.

Zakładanie konta PayPal krok po kroku

 1. Na wstępie wchodzimy na stronę PayPal i klikamy „Załóż darmowe konto” lub „Załóż konto”.
  paypal
 2. Następnie wybieramy konto założone dla Osoby prywatnej (no chyba, że zakładacie konto firmowe).
  paypal
 3. Następnie w formularzu podajemy podstawowe dane – imię, nazwisko, adres email oraz hasło.
  paypal
 4. W kolejnym formularzu podajemy nasze dane teleadresowe – kraj, adres (ulica, miejscowość, kod pocztowy, województwo), datę urodzenia oraz numer telefonu. Dodatkowo musimy zaakceptować warunki użytkowania oraz możemy zaznaczyć ciągłe zalogowanie do systemu (by płatności przebiegały szybciej).
  paypal
 5. I tyle, konto założone. Następnie możemy dodać kartę do PayPal (1) lub przejść do Panelu użytkownika (2).
  paypal
 6. A tak wygląda panel po zalogowaniu:
  paypal

Jak płacić przez PayPal

Przy płatności przez PP mamy kilka możliwości:

 1. Doładować środki – przelewamy na konto wybraną przez nas sumę pieniędzy i podczas płatności pobierane są one z naszego salda. Możemy doładować konto na dwa sposoby – błyskawicznie (przez Trustly), wtedy środki pojawiają się w kilka minut, a także tradycyjnym przelewem bankowym (czas oczekiwania na środki to kilka dni).
 2. Podpiąć kartę płatniczą (lub walutową) – po podaniu danych karty (numer, ważność i kod cvv) podczas płatności PayPal będzie pobierał pieniądze bezpośrednio z naszej karty i w zależności od ustawień przewalutowanie nastąpi po kursie PP lub po kursie naszego banku. Najlepiej podpiąć kartę Revolut, która oferuje najlepszy kurs przewalutowania.
 3. Podpiąć rachunek bankowy – po podaniu danych rachunku (i potwierdzeniu go pobraniem małej kwoty, która potem jest zwrócona) podczas płatności PP będzie pobierał pieniądze bezpośrednio z naszego konta, a przewalutowanie nastąpi po kursie PP.

Mam nadzieję, że ten poradnik ułatwi Wam życie i zachęci do założenia konta PayPal.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!