Już jest! Nieoficjalny Android dostępny na konsolę Nintendo Switch

Już jest! Nieoficjalny Android dostępny na konsolę Nintendo Switch

Nintendo Switch to sprzęt o tak ogromnym potencjale moderskim (tak jak kiedyś PSP). Jakiś czas temu informowałem Was o tym, że trwają pracę nad Androidem na tę konsolę. Tak się składa, że system ten właśnie został wydany.

Nintendo Switch i Android

Kilka(naście) lat temu PSP było ulubioną zabawką moderów. Dlaczego? Na rynku nie było sprzętu mobilnego, który dawałby tak ogromne możliwości jak ta konsolka. Rolę PSP widocznie przejęło Nintendo Switch, które również otrzymuje wiele ciekawych modyfikacji. Jakiś czas temu pisałem o tym, że pewien użytkownik Reddita przerobił swoją konsolę w komputer z Ubuntu. Sprzęt wpinał w specjalny dock, co sprawiało, że z systemu mógł korzystać na ekranie monitora za pomocą klawiatury i myszki. Samo obcowanie z OS-em na ekranie konsolki również było wyjątkowo wygodne.

Więcej dowiesz się z: Ten człowiek zamienił konsolę Nintendo Switch w komputer osobisty z Linuksem

Kilka tygodni temu informowałem Was o trwaniu prac nad Androidem dla Switcha, który będzie można trzymać na karcie pamięci, dzięki czemu Nintendo nie będzie mogło zablokować swoich usług danemu użytkownikowi (z powodu ingerowania w oprogramowanie od Nintendo).

Ten Custom ROM bazuje na LineageOS 15.1 (czyli na Androidzie 8.1 Oreo). Co ważne, użytkownik może doinstalować Gappsy, czyli aplikacje od Google’a. Jak twierdzi autor oprogramowania, oba tryby – handheld i dock, działają bez większych problemów, podobnie jak audio i JoyCony.

Już jest! Nieoficjalny Android dostępny na konsolę Nintendo Switch

Jedną z ciekawszych funkcji tego Androida jest Shield-ifier, który zamienia konsolę od Nintendo w tablet Nvidia Shield. Dlaczego to jest tak ciekawe? Otóż tablety od Nvidii mają specjalną funkcję, dzięki której można grać w gry z większych konsol, jak i PC, chociażby Tomb Raider lub Wiedźmin 3. Póki co, funkcja ta działa niezbyt dobrze i wymaga dopracowania. Link do systemu i instrukcji instalowania znajdziecie na XDA.

Macie Nintendo Switch? Jak oceniacie tę konsolę? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!