Strona główna Aktualności Tak wygląda Android na konsoli Nintendo Switch

Tak wygląda Android na konsoli Nintendo Switch

-

Nintendo Switch to sprzęt o tak ogromnym potencjale moderskim, jak niegdyś PSP. Tym razem pojawił się Android, który bardzo dobrze współpracuje z konsolą.

Nintendo Switch to ulubiona zabawka moderów

Kilka(naście) lat temu PSP było ulubioną zabawką moderów. Dlaczego? Na rynku nie było sprzętu mobilnego, który dawałby tak ogromne możliwości jak ta konsolka. Rolę PSP widocznie przejęło Nintendo Switch, które również otrzymuje wiele ciekawych modyfikacji.

Jakiś czas temu pisałem o tym, że pewien użytkownik Reddita przerobił swoją konsolę w komputer z Ubuntu. Sprzęt wpinał w specjalny dock, co sprawiało, że z systemu mógł korzystać na ekranie monitora za pomocą klawiatury i myszki. Samo obcowanie z OS-em na ekranie konsolki również było wyjątkowo wygodne.

Ten człowiek zamienił konsolę Nintendo Switch w komputer osobisty z Linuksem

Deweloperzy już jakiś czas temu przygotowali Androida na Nintendo Switch. Tym razem jednak powstał taki, który przede wszystkim możemy trzymać na karcie pamięci MicroSD, dzięki czemu Nintendo nie może zablokować nam możliwości korzystania z ich usług. Mało tego, Android ten współpracuje z przyciskami i gałkami, w które wyposażony jest Switch. To sprawia, że po interfejsie możemy poruszać się za pomocą tychże gałek. Niestety, komponenty te nie współpracują z grami.

Po co Android na Nintendo Switch?

Możliwość szybkiego uruchomienia Androida z karty pamięci sprawia, że Switcha możemy szybko przerobić w tablet. Dzięki tej modyfikacji możemy oglądać filmy na Netfliksie, na Youtube lub bezpośrednio z dysku. Switch może również pełnić rolę notatnika na wykładach (np. korzystając z usługi Evernote) lub pozwolić na granie w gry mobilne. W zasadzie można robić to, co robi się na tabletach.

Android pracujący na Nintendo Switch to zmodyfikowany LineageOS 15.1. Z tego co mi wiadomo, już działają takie elementy jak WiFi, Bluetooth, Audio, Dock oraz wcześniej wspomniane JoyCons.

Jak na razie system ten jest w fazie testowej i wymaga wielu usprawnień. Zapewne wiele elementów zostanie naprawionych za pośrednictwem odpowiednich aktualizacji.

Ktoś z Was ma Nintendo Switch? Podzielcie się opinią o tej konsoli w komentarzu!

ŹródłoFossBytes

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej