KDE Connect również na system Windows 10!

KDE Connect również na system Windows 10!

KDE Connect to specjalne narzędzie, które pozwala na synchronizację danych między smartfonem a komputerem z Linuksem. Kilka dni temu informowałem Was o tym, że ktoś przeportował tę aplikację na MacOS. Tym razem pojawiła się odsłona na Windowsa 10!

KDE Connect na Windowsie

KDE Connect to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala na synchronizację danych między smartfonem z Androidem a komputerem z Linuksem. Dzięki temu użytkownik może zobaczyć powiadomienia z telefonu na monitorze desktopa, przesyłać pliki bezprzewodowo czy nawet odpisywać na SMS-y.

KDE Connect również na system Windows 10!
(fot. OMG!Ubuntu)

Microsoft od jakiegoś czasu pracuje nad swoim, bliźniaczym narzędziem. Nazywa się ono Your Phone (Twój telefon) i jest już dostępne w Microsoft Store. Jak na razie, ma ono tylko ułamek możliwości KDE Connect, jednak rozwój Your Phone jest naprawdę dynamiczny. Wracając do produktu na Linuksa – już wcześniej pojawiały się jakieś porty KDE Connect na Windowsa, jednak ich działanie często zostawiało wiele do życzenia.

Więcej dowiesz się z:  No nareszcie! Windows, dzięki Your Phone, zaczął pokazywać powiadomienia z telefonu

Ktoś postanowił przeportować KDE Connect raz jeszcze, ale to podejście ma być o wiele lepsze – a to wszystko w ramach projektu Google Summer of Code. Mało tego, po zakończeniu prac produkt ten ma być kompletny – to znaczy wszystkie wtyczki mają działać poprawnie – oraz sama aplikacja ma wylądować w Microsoft Store. Poniżej możemy zapoznać się z filmem pokazującym aktualny stan pracy.

Warto zobaczyć: Zorin OS 15 już jest, czyli co nowego w „Linuksowym Windowsie”?

Kiedy będziemy mogli pobrać KDE Connect na Windowsa? Prawdopodobnie już pod koniec tego lata. Muszę przyznać, że nie mogę się tego doczekać! KDE Connect to chyba najlepsza aplikacja tego typu i możliwość korzystania z niej na Windowsie 10 znacznie ułatwi mi życie codzienne.

Mieliście styczność z KDE Connect? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!