Kirin 1000 może zadebiutować już 5 września!

Huawei P40 Pro tył

O Kirinie 1000 słyszymy już od dłuższego czasu. Teraz w sieci pojawiły się plotki mówiące, że jednostka ta może zostać zaprezentowana przez Huawei już na targach IFA 2020 w Berlinie, a dokładniej 5 września tego roku. Co wiemy na temat tego procesora?

Kirin 1000 trafi jedynie do chińskich wersji flagowców z serii Mate 40?

Nowa topowa jednostka Huawei ma być pierwszym na świecie procesorem stworzonym w technologii 5 nm. Według wcześniejszych doniesień chińskiego producentowi udało się zamówić u TSMC 15 milionów sztuk tej jednostki. Taka liczba z jednej strony wydaje się spora, a z drugiej zapewne nie wystarczy, aby wyprodukować taką ilość smartfonów, aby wprowadzić je na wszystkie rynki, na których do tej pory flagowce giganta z Państwa Środka były dostępne w sprzedaży. Jak Huawei rozwiąże ten problem?

Kirin 1000 może zadebiutować już 5 września!
Kirin 990 5G

Kilkukrotnie słyszeliśmy o tym, że globalne wersje Mate 40 oraz Mate 40 Pro mogą zostać wyposażone w zupełnie inny procesor. Możliwe, że będzie to MediaTek Dimensity 1000+ lub jedna z topowych jednostek Qualcomma jeśli tylko amerykański producent zdobędzie specjalną zgodę rządu Stanów Zjednoczonych na współpracę z chińskim producentem. Co ze specyfikacją Kirina 1000? Jednostka ta ma składać się z rdzeni Cortex-A77 zamiast Cortex-A76, a to powinno przynieść wzrost wydajności o około 20 procent.

Zobacz także: Huawei zapowiada konferencję dla deweloperów. Co tym razem zaprezentuje chiński producent?

Jak już wspominałem wcześniej premiera Kirina 1000 ma odbyć się 5 września. W październiku powinniśmy być natomiast świadkami premiery samych smartfonów z serii Mate 40. Nie wiemy natomiast czy sprzęt ten w pierwszej kolejności pojawi się w samych Chinach czy też od razu doczekamy się premiery globalnej. Liczę na to, że Huawei będzie chciał nas czymś zaskoczyć na targach IFA 2020 w Berlinie i sam Kirin 1000 nie będzie jedyną nowością, którą zobaczymy na tych targach!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Kirinie 1000? Czekacie na premierę Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!