Kirin 990 zostanie zaprezentowany przez firmę Huawei już 6 września

Kirin 985

Nowy procesor firmy Huawei będzie jednostką odpowiadającą za wydajność nadchodzących smartfonów z serii Mate 30, a następnie zapewnie także w P40. Prezentacja Kirina 990 odbędzie się już we wrześniu tego roku podczas nadchodzących wielkimi krokami targów IFA 2019 w Berlinie.

Kirin 990

Premiera odbędzie się dokładnie 6 września tego roku. Oczywiście na targach IFA w Berlinie także i my się pojawimy, a co za tym idzie postaramy się opisać nową jednostkę chińskiego producenta jak najszybciej. Niestety, ale na tę chwilę o Kirinie 990 nie wiemy zbyt wiele. Bez wątpienia proceosr ten będzie wytwarzany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Za jego produkcję odpowiedzialna będzie firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Co ciekawe ten sam producent zajmuje się także tworzeniem jednostek centralnych dla smartfonów Apple.

Oczywiście w przypadku Kirina 990 nacisk będzie położony przede wszystkim na wsparcie infrastruktury sieci nowej generacji. 5G w samych Chinach staje się wyjątkowo popularne, a co za tym idzie producenci muszą dostosować swoje flagowce do wymagań użytkowników. W Europie modemy pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw 5G nie są tak potrzebne, ale przyszły rok ma przynieść nam bardzo szybki rozwój w budowie nowej sieci, a co za tym idzie jeśli kupujemy telefon na dłuższy czas to warto o tym pamiętać. Co więcej Huawei chce skupić się także na znaczącym rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Smartfon korzystający z Kirina 990 ma uczyć się preferencji użytkownika i działać dokładnie tak jak on chce.

Zobacz także: Według plotek Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zadebiutują już 19 września!

Oczywiście nowa jednostka producenta z Państwa Środka trafi w pierwszej kolejności do modeli oznaczonych jako Mate 30 oraz Mate 30 Pro. Smartfony te najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane pod koniec września i już teraz możemy stwierdzić, że nawiążą realną walkę z flagowcami konkurencji. Przyszły rok przyniesie nam premierę Huawei P40 i P40 Pro, a urządzenia te najprawdopodobniej także będę korzystać z Kirina 990. Czy jednostka ta będzie w stanie zagrozić pozycji Qualcomm Snapdragona 855 Plus? Czas pokaże!

Co myślicie o procesorach Huawei? Jesteście fanami tych jednostek? A może wolicie rozwiązania Qualcomma? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!