OnePlus oficjalnie ogłosił swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!

OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro oficjalnie
OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro (fot. producenta)

Jesteśmy już po konferencji OnePlus, podczas której światło dzienne ujrzał flagowy smartfon OnePlus 11, słuchawki bezprzewodowe OnePlus Buds Pro 2 oraz pierwszy tablet marki – OnePlus Tab. Producent przygotował jeszcze jedną nowość, którą jest klawiatura mechaniczna OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro. 

Czym zaskakuje pierwsza klawiatura mechaniczna OnePlus?

Do tej pory OnePlus skupiał się przede wszystkim na smartfonach, a tymczasem coraz częściej na rynku debiutują urządzenia tego producenta z różnych segmentów. Najnowsza klawiatura OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro powstała przy współpracy z firmą Keychron oraz fanami marki, którzy brali udział w programie OnePlus Featuring. 

OnePlus oficjalnie ogłosił swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!
fot. producenta

Klawiatura została osadzona w obudowie wykonanej z aluminium obrabianego przy pomocy CNC i charakteryzuje się rozmiarem 75%, dzięki czemu oferuje dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych klawiszy. Co ciekawe, w prawym górnym rogu zostało ulokowane przeźroczyste pokrętło, które można zaprogramować według własnych potrzeb. Z tyłu znalazło się miejsce dla suwaka, który przełącza trybu połączenia, gdyż klawiatura OnePlus wspiera połączenie przewodowe oraz bezprzewodowe. 

OnePlus oficjalnie ogłosił swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną!
fot. producenta

Klawiatura została także wyposażona w dodatkowe uszczelki, których zadaniem jest odizolowanie płyty od obudowy. Ponadto wewnątrz obudowy, a pomiędzy płytą mocującą ulokowane zostały pianki, które zniwelować mają niepożądane dźwięki. 

OnePlus Feature Keyboard 81 Pro oferowany będzie z dwoma wariantami przełączników – liniowymi Winter Bonfire wykonanymi z wytrzymałego tworzywa PBT oraz dotykowymi Summer Breeze. Producent informuje, że przełączniki dotykowe są bardziej zoptymalizowane i zapewniają lepsze wrażenia z użytkowania. Warto jeszcze wspomnieć, że klawiatura posiada gniazda hot-swap, które z kolei pozwalają na szybką wymianę przełączników. 

Należy także pamiętać o obecności punktowego podświetlenia RGB, wsparciem oprogramowania VIA oraz kompatybilnością z Windowsem, Linuxem, macOS oraz Androidem. OnePlus Feature Keyboard 81 Pro posiada wbudowany akumulator o pojemności 4000 mAh, który według zapewnień producenta ma pozwolić na działanie przez 100 godzin przy najniższym poziomie jasności podświetlenia. 

Pierwsza klawiatura OnePlus dostępna będzie w przedsprzedaży w kwietniu bieżącego roku. Na ten moment nie znamy ceny urządzenia. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!