Strona główna Aktualności Kolejny easter egg w wyszukiwarce Google!

Kolejny easter egg w wyszukiwarce Google!

-

Pamiętacie Thanosa, który swoją rękawicą zniszczył połowę życia na świecie wyników z wyszukiwarki Google? Taki easter egg został zaimplementowany do wyszukiwarki z okazji premiery filmu Avengers: Koniec gry Marvela. Teraz wujek Google ma zaszytą nową niespodziankę.

Gra w tenisa w wyszukiwarce

Nowy easter egg związany jest z Wimbledonem, turniejem tenisowym rozgrywanym od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Z tego też powodu jest on niestety dostępny jedynie wtedy, jeśli nasza wyszukiwarka jest ustawiona na język angielski. Jednak nie martwcie się, można to łatwo zrobić oraz równie łatwo wrócić do języka polskiego.

zmiana języka wyszukiwarki google na komputerze
Klikamy na Ustawienia pod paskiem wyszukiwania.

Następnie w wyszukiwarkę należy wpisać hasło „Wimbledon Scores”, a pokaże się tabela z wynikami. Przewijamy wtedy na koniec fioletowego paska, gdzie pokaże się piłeczka, którą należy kliknąć.

wimbledon scores w wyszukiwarce

Uruchomi się wtedy minigra, oczywiście w tenisa ziemnego, w której pojedynek toczymy z różnymi postaciami. Z każdym odbiciem szybkość piłki rośnie, a każde udane odbicie daje nam jeden punkt do wyniku końcowego. Gra zapamiętuje nasz najlepszy wynik.

minigra google
Minigra Google. Sterowanie odbywa się za pomocą strzałek klawiatury.

Procedura jest analogiczna na telefonie, gdzie również należy zmienić język na angielski (jeśli to nie pomoże, to również region), a później lub uprzednio wpisać w wyszukiwarkę hasło „Wimbledon Scores”. Na telefonie postacią steruje się poprzez dotykanie z lewej i prawej strony ekranu.

Zobacz też: Youtube banuje poradniki dotyczące nauki hakowania

Pamiętajcie, żeby zmienić język swoich wyszukiwarek z powrotem na polski.

Pochwalcie się w komentarzach jaki wynik udało się Wam uzyskać w grze! Oczywiście nie zapomnijcie udokumentować tego na zrzucie ekranu 😉.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej