Strona główna Aktualności Kolejny przeciek na temat Redmi ze Snapdragonem 855. Może dostać dziurę w...

Kolejny przeciek na temat Redmi ze Snapdragonem 855. Może dostać dziurę w ekranie

-

To, że Redmi pracuje nad własnym smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 855 jest pewne. Ostatnie plotki mówią, że jednostkę tę otrzyma model oznaczony jako Pro 2. W sieci pojawiły się kolejne przecieki na jego temat. Ile jest jednak w nich prawdy?

Dziura zamiast wysuwanego aparatu

Pierwsze plotki dotyczące flagowca firmy Redmi mówiły o wysuwanym module aparatu przedniego. Jednocześnie byłby to pierwszy smartfon chińskiego producenta z tego typu rozwiązaniem. Wczoraj jednak wszystkie informacje na ten temat zostały sprostowane przez samego CEO Redmi, który w serwisie Weibo stwierdził, że firma nie pracuje nad telefonem z wysuwanym aparatem przedni. Wszystko wskazuje na to, że flagowiec submarki Xiaomi będzie podążać za ostatnim trendem i otrzyma dziurę w górnej części ekranu skrywającą właśnie aparat przedni. Jednak dziura ma zostać umiejscowiona na środku wyświetlacza, a nie w jednym z jego górnych rogów, jak miało to miejsce w przypadku smartfonów innych firm.

Co ciekawe w sieci pojawił się nawet film prezentujący rzeczywisty wygląd urządzenia. Oczywiście nie możemy być pewni, że jest to Redmi Pro 2. Ilość przecieków i informacji na temat tego smartfona wręcz przytłacza i ciężko jednoznacznie stwierdzić, które z nich są prawdziwe, a które nie. Jedno jest pewne – flagowiec Redmi z Qualcomm Snapdragonem 855 powstanie i już niedługo powinien trafić na rynek.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 SE zadebiutuje w Polsce już w przyszłym tygodniu!

Po co nam Redmi z Snapdragonem 855?

Pytanie to zadaje sobie odkąd usłyszałem o pracy nad tym urządzeniem. Z jednej strony mógłby to być tańszy flagowiec, cechujący się przede wszystkim topową wydajnością, a nie jakością wykonania czy świetnym aparatem. Dokładnie taki jest jednak Xiaomi Pocophone F1, a zapewne w tym roku zobaczymy także jego następcę. Tym samym ciężko znaleźć na rynku miejsce dla Redmi Pro 2. Submarka Xiaomi miała skupić się przede wszystkim na średniakach i budżetowcach i to miałoby sens. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na model oznaczony jako Pro 2. Może Redmi czymś nas zaskoczy? Czas pokaże!

Co myślicie o tak wyglądającym Redmi Pro 2? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej