Kolejny “szczelny” telefon bez dziur i przycisków zaprezentowany. Oto VIVO Apex 2019!

vivo apex 2019

Zaledwie wczoraj Meizu zaprezentowało pierwszy na świecie telefon bez jakichkolwiek otworów i przycisków, a dzisiaj mamy już drugie takie urządzenie – VIVO Apex 2019!

Pełna szczelność nowym trendem?

Wszystko wskazuje na to, że szykuje nam się nowy trend na nadchodzący rok – telefony bez przycisków i otworów. Pierwszym takim urządzeniem jest Meizu Zero, którego premiera odbyła się wczoraj. Drugim, właśnie pokazanym smartfonem jest VIVO Apex 2019, który zapowiada się być godnym następcą zaprezentowanego w ubiegłym roku VIVO Apex (w sprzedaży jako Nex S).

vivo apex 2019

Najnowsze urządzenie chińskiego giganta nie ma żadnych przycisków ani otworów. Zamiast tego na prawej krawędzi znalazły się trzy wirtualne (dotykowe) przyciski pozwalające na zmianę głośności oraz wyłączanie urządzenia. Front natomiast mocno przypomina VIVO Nex S – znikome ramki i brak widocznej kamery do zdjęć typu selfie. Tym co go jednak wyróżnia od poprzednika oraz od całej konkurencji, to skaner linii papilarnych w wyświetlaczu, działający na całej jego powierzchni – Full-Display Fingerprint Scanning.

vivo apex 2019

To oczywiście nie jedyne ciekawostki, jakie VIVO Apex 2019 oferuje. Rolę głośnika pełnić będzie tutaj cały wyświetlacz, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Meizu Zero oraz Xiaomi Mi MIX. Producent także ciekawie rozwiązał kwestie ładowania – nie wiadomo, czy obsługuje on bezprzewodowe ładowanie QI – z tyłu obudowy znajduje się miejsce, do którego przykładamy magnetyczny przewód ładujący, który ma uzupełnić energię tego smartfona.

vivo apex 2019

W kwestii specyfikacji, VIVO Apex 2019 stoi na najwyższym poziomie. Wiele kwestii pozostaje tajemnicą, jak chociażby rozdzielczość wyświetlacza, aparaty (w tym przednia kamera) oraz klasa wodosczelności. Wiadomo już, że sercem tego modelu jest Snapdragon 855 (z modułem 5G), któremu wsparcie zapewni 12 GB RAMu oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. Ze względu na brak slotu na karty SIM, podobnie jak w Meizu Zero, tutaj także wymagane będzie posiadanie eSIM. Oczywiście nie powinno zabraknąć obsługi WiFi, 3G/4G oraz Bluetooth 5.0. Wątpię natomiast w to, że VIVO Apex 2019 będzie posiadał moduł NFC.

Na chwilę obecną nie wiadomo także niczego na temat ceny oraz dostępności tego urządzenia. Z racji tego, że Apex 2019 to wyłącznie urządzenie koncepcyjne, do sprzedaży trafić może z inną nazwą (zapewne jako VIVO Nex 2) i delikatnie zmienionym wyglądem. Pewne jest natomiast to, że telefon ten dostępny będzie na stoisku VIVO podczas targów MWC 2019, gdzie będziemy i na pewno go sprawdzimy.

Co myślicie na temat VIVO Apex 2019?
Czy takiego typu rozwiązania staną się trendem 2019 roku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!