Komedii ciąg dalszy: Urząd Celny dalej uznaje OnePlus Buds za podróbki Apple

Komedii ciąg dalszy: Urząd Celny dalej uznaje OnePlus Buds za podróbki Apple

Ostatnio pisaliśmy o pewnym dosyć śmiesznym wydarzeniu. Otóż amerykański Urząd Celny uznał słuchawki OnePlus Buds za podróbki Apple AirPods. Po tym jak światowe media (w tym sam OnePlus) wyjaśniły, że nie jest to podrobiony sprzęt, spodziewaliśmy się, że władze po prostu oddadzą zatrzymany sprzęt. Nic bardziej mylnego! Ta wyjątkowo śmieszna komedia trwa dalej!

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że amerykański Urząd Celny zatrzymał przesyłkę ze słuchawkami OnePlus Buds twierdząc, że są to podróbki Apple. Wiele osób dało władzom do zrozumienia, że sprzęt od chińskiego producenta jest daleko od podróbek. Spodziewaliśmy się, że Urząd Celny odda zatrzymany towar i przeprosi za tę sytuację. Jak się okazuje, stało się coś kompletnie innego.

Warto przeczytać: Masz smartfon OnePlus? Prawdopodobnie dostałeś niechcianą aplikację

Urząd Celny dalej uważa OnePlus Buds za podrobiony sprzęt

US Customs and Border Protection zostało zmuszone do ustosunkowania się do nowych informacji jasno pokazujących, że OnePlus Buds nie są podróbkami Apple AirPods, a konkurencyjnym produktem. Chcąc zachować twarz władze dalej podtrzymują swoje stanowisko. Władze uważają, że co prawda OnePlus Buds nigdzie nie mają logo Apple, ale naruszają one własności związane z designem. No więc warto się przyjrzeć obydwóm produktom.

Jak widać, na pierwszy rzut oka sprzęt zdaje się być podobny – wszak jest to ta sama kategoria produktów. Do tego mamy ten sam kolor oraz metalowy pierścień wokół dolnej części słuchawek. Jednak cała reszta znacznie się różni. Pudełko OnePlus Buds jest półokrągłe, a u Apple – zaokrąglone. Do tego kompletnie inaczej wygląda kształt górnej części słuchawek, co dobrze możecie zauważyć na poniższej grafice.

Jak więc widać, obydwa produkty znacznie się od siebie różnią, a ich pudełka jeszcze bardziej. Niestety, działania amerykańskiego Urzędu Celnego są po prostu słabe i zaraz po niezbyt udanym zatrzymaniu towaru należącego do OnePlus, powinni przeprosić i sprzęt oddać. Warto dodać, że na rynku znajdziemy wiele faktycznych podróbek sprzętu Apple, w tym AirPodsów, a ich sprzedaż ma się całkiem dobrze.

Co myślicie o działaniu Urzędu Celnego? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!