Gumtree znika z rynku

Gumtree znika z rynku

Serwis ogłoszeniowy Gumtree, który swego czasu zrobił niemałą karierę na rodzimym rynku, zwija żagle i żegna się z użytkownikami w naszym kraju.

Koniec legendy

Każda osoba, która kilka lat temu korzystała ze stron z ogłoszeniami wszelakimi, zna doskonalę markę Gumtree. Firma powstał w 2000 roku i została założona w Wielkiej Brytanii, ale w krótkim czasie ustanowiła swoje przyczółki w innych krajach, w tym także u nas. Ogromne kampanie reklamowe sprawiły, że strona w krótkim czasie stała się niekwestionowanym liderem na rynku ogłoszeń internetowych. W ostatnich latach zrobiło się cicho o serwisie, jednak próżno szukać przyczyn tego stanu rzeczy, ponieważ właściciele strony nie udzielają żadnych informacji na temat zamknięcia biznesu w Polsce.

Gumtree znika z rynku
Źródło: oficjalny profil serwisu Gumtree na stronie Facebook

Początek i koniec

Gumtree pozwalało na zamieszczanie darmowych ogłoszeń, tak naprawdę z każdej dziedziny życia. Wiele młodych osób znalazło za jego pośrednictwem swoją pierwszą pracę, inni stawiali pierwsze kroki w handlu internetowym, a jeszcze inni… randkowali. Nie trudno zatem zrozumieć, że serwis jest przez spore grono osób traktowany z nutką melancholii. Niestety, od 7 marca tego roku nie można już dodawać nowych ogłoszeń, a od 7 kwietnia serwis Gumtree ostatecznie zniknie z polskiego internetu, pozostawiając po sobie wyłącznie wspomnienia setek tysięcy użytkowników.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!