Konsole Xbox już z obsługą Xbox Cloud Gaming!

xbox cloud na konsoli

Właściciele konsol Xbox, zwłaszcza Xbox One, mają powody do radości. Pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania, które wnosi ciekawe nowości.

Aktualizacja oprogramowania w konsolach Xbox

Pierwszą nowością jest obsługa Xbox Cloud Gaming bezpośrednio na samych konsolach. To pozwala nam na szybkie zagranie w grę bez potrzeby jej pobierania i instalacji. Na konsolach Xbox One czuć największą zmianę, bowiem możemy liczyć nie tylko na pełne 60 FPS-ów, ale też krótkie czasy ładowania – dokładnie tak jak na Xbox Series X|S. xCloud to też dobra forma testu gry przed jej instalacją – pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu.

xbox cloud na konsoli

Fani grania nocami odkryją kolejną ważną sprawę. Otóż od teraz konsola automatycznie wyciszy głośniki telewizora/monitora kiedy podepniemy słuchawki. Sam jeszcze wczoraj grałem w GTA San Andreas i byłem zdziwiony dlaczego słyszę podwójnie. Na szczęście ten problem teraz znika.

xbox game pass

Osoby z wadami wzroku polubią specjalny tryb wyświetlania. Otóż jest on udogodnieniem dla tych, co cierpią na protanopię, deuteranopię i tritanopię. Konsole Xbox dają dostęp do rozrywki większej grupie osób. Dodatkowo w Microsoft Store 325 gier dostało specjalne okno informujące o udogodnieniach dla osób z różnymi ograniczeniami.

kontroler Xbox
Kontroler do Xbox One (po lewej) i kontroler do Xbox Series S (po prawej)

Warto jeszcze wspomnieć o aktualizacji starszych padów z generacji Xbox One. Sam takowy posiadam (funkcjonalność podobna, a sporo niższa cena) i cieszę się, że nawet ten sprzęt jest wspierany. Ale co dodano? Kontrolery z Xbox One dostają wsparcie dla technologii Dynamic Latency Input (DLI), co ma zredukować opóźnienie. Kolejne usprawnienie to zapamiętanie dwóch urządzeń sparowanych z padem. Dlatego też będziemy mogli szybko kontroler przełączać między konsolą, a chociażby PC.

Źródło: Własne, worldofxbox.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!