Korzystanie z aplikacji Filmy Google Play za darmo? Już niedługo może być to możliwe, ale pod pewnymi warunkami

Korzystanie z aplikacji Filmy Google Play za darmo? Już niedługo może być to możliwe, ale pod pewnymi warunkami

Znacie aplikację Filmy Google Play? W wielu smartfonach jest ona domyślnie zainstalowana, ale sam tak naprawdę nigdy z niej nie korzystałem. W dobie takich usług jak Netflix płacenie za konkretne produkcje (a często są to kwoty większa niż miesięczny abonament) wydaje mi się po prostu bezsensowne. Jednak już niedługo sytuacja może się zmienić!

Reklamy w aplikacji umożliwią darmowe oglądanie filmów?

Informacje te pochodzą z kodu źródłowego nowej wersji aplikacji Filmy Google Play. Oczywiście danych tych doszukała się ekipa z portalu XDA Developers. Nowa wersja aplikacji nie została wprawdzie jeszcze udostępniona, a co za tym idzie nie wiemy jak będzie to wyglądać w praktyce. Niemniej jednak informacja zawarta w kodzie źródłowym mówi jasno – oglądanie filmów czy seriali za darmo będzie możliwe, ale te będą zawierać reklamy. I tak naprawdę pomysł ten wydaje się naprawdę sensowny. Pytanie jak Google postanowi wdrożyć go w życie.

Korzystanie z aplikacji Filmy Google Play za darmo? Już niedługo może być to możliwe, ale pod pewnymi warunkami

Oczywiście reklamy mogą być wyświetlane w kilkuminutowych blokach przed rozpoczęciem oglądania lub co jakiś czas w trakcie filmu czy serialu. Niemniej jednak ważne, aby nie było ich zbyt dużo, ponieważ to najzwyczajniej w świecie zniechęci widza do korzystania z tej usługi. Kolejną zagadką pozostaje to czy amerykański gigant postanowi udostępnić za darmo całą bibliotekę filmów znajdujących się w aplikacji Filmy Google Play czy też za darmo będziemy w stanie oglądać tylko część produkcji.

Zobacz także: Vivo S6 5G zauważony w Geekbench. Poznaliśmy nowe informacje na temat specyfikacji technicznej!

Niezależnie od tego jaka będzie decyzja firmy Google musimy uzbroić się w cierpliwość. Amerykański producent nie ujawnił oficjalnie jakichkolwiek informacji na ten temat, a co za tym idzie bardzo możliwe, że rozwiązanie to dopiero jest testowane i zostanie wprowadzone w bliżej nieokreślonej przyszłości. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo dowiemy się czegoś więcej na ten temat!

Korzystaliście kiedykolwiek z aplikacji Filmy Google Play? Co myślicie na temat darmowych filmów i seriali w zamian za zobaczenie reklam? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!